Hlavní obsah
22.Břevnovské posvícení 2015 Foto: Jaroslav Duffek

Břevnovské posvícení má tradici, k návštěvě zve už po dvaadvacáté

Tradiční 22. Břevnovské posvícení u Břevnovského kláštera v Praze zve ve dnech od 9. do 12. října k návštěvě. Zájemci na místo dojedou tramvajemi číslo 22 a 25 stanice Břevnovský klášter. Základem každého posvícení je jídlo a pití. Obojího bude o víkendu v Břevnově dostatek.

22.Břevnovské posvícení 2015 Foto: Jaroslav Duffek
Břevnovské posvícení má tradici, k návštěvě zve už po dvaadvacáté

11. ročník Kolotočů bez bariér se koná vždy před zahájením Břevnovského posvícením - letos ve čtvrtek 8. října od 14 do 16 hodin. Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu.

Pro účastníky budou připraveny posvícenské koláče, nápoje a také malé dárky, které vyrábějí děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem“. Partnerem této spolkové akce je sbírkový projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize.

22. Břevnovské posvícení Břevnovské posvícení začíná v pátek 9. října odpoledne, v provozu budou všechny pouťové atrakce a také většina stánků.

V sobotu od rána začne už pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nebudou také chybět stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem.

Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva. Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit. Ve vesničce bude své řemeslo předvádět i kejklíř Vítek. Součástí vesničky budou stánky chráněných dílen.

Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po 12. hodině a každý návštěvník si v programu najde to své. Letos organizátoři připravili opět po loňské dobré zkušenosti vystoupení revivalových skupin různých žánrů. Pro děti vystoupí kouzelník a soubory škol z Prahy 6.

Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj.

Vstupné do areálu posvícení se žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.

Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků