Hlavní obsah
Vernisáž výstavy proběhne dne 31.3.2016 v 17 hodin v Městském muzeu a galerii Břeclav (MUZEUM POD VODÁRNOU), Dukelských hrdinů 2747/4a. Foto: FOTOKLUB V MUZEU

Břeclavský Fotoklub přichystal výstavu všech svých členů

Místní Fotoklub Břeclav spojil síly s Městským muzeem a galerií Břeclav a přichystal velkou výstavu fotografií všech členů tohoto spolku. Fotoklub Břeclav byl založen na jaře roku 2013 s cílem vytvořit mezi břeclavskými fotografy přátelský vztah.

Vernisáž výstavy proběhne dne 31.3.2016 v 17 hodin v Městském muzeu a galerii Břeclav (MUZEUM POD VODÁRNOU), Dukelských hrdinů 2747/4a. Foto: FOTOKLUB V MUZEU
Břeclavský Fotoklub přichystal výstavu všech svých členů

Vystavujícími členy Fotoklubu jsou Milan Bruchter, Martin Janošek, Jan Miklín, Antonín Průdek, Vlastimil Vojáček, Dušan Koliba, Martin Bezděk, Kamil Pichler, Lena Vacenovská, Marie Němcová a novým kandidátem na členství je Radek Důbravný, který svá díla v muzeu vystaví s fotoklubem také.

Fotoklubu Břeclav pravidelně organizuje společné výlety, výstavy nebo soustředění. Výsledkem jejich práce je už několik společných výstav – v roce 2014 představili své fotografie v břeclavském cukrovaru – Rena Hall, v roce 2015 v břeclavské poliklinice proběhla výstava Fotoklub pod rentgenem, nebo v břeclavské knihovně fotografie ze společného výletu na Island.

Od roku 2015 přišli fotografové s nápadem, pracovat na společných fotoúkolech, které budou mít pevně stanovené téma. Jednotlivá témata byla postupně losována a na zpracování úkolu měli členové 3-4 měsíce. Na společných schůzkách si potom výsledky vzájemně hodnotili.

Fotoúkol na rok 2015 zněl: Oblíbený den, oblíbená píseň a oblíbená hra. Na výstavě v muzeu budou prezentovány nejen výsledky tohoto úkolu, ale také volná tvorba jednotlivých autorů, a to jak analogová, tak digitální fotografie. Bude možné spatřit fotografie rozličných témat: krajina, abstrakce, cestování, reportáž, street foto, dekadentní zátiší nebo fotografie inspirované mistry malířského umění.

Městské muzeum a galerie Břeclav ve na slavnostní vernisáž, která proběhne v muzeu pod vodárnou ve čtvrtek 31. března od 17:00 hodin. Výstava potrvá do 15. května.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků