Hlavní obsah
Loňská cyklokontrola Foto: Pavel Čempěl

Bohumínští úředníci v čele se starostou vyjedou do ulic na kolech

Již pošestnácté vymění dvacítka vedoucích úředníků z Bohumína počítač za bicykl a vyrazí do ulic na kontrolu. Do sedel zasednou ve čtvrtek 23. května od 8 hodin. Čeká na ně dvacetikilometrová trasa napříč šesti městskými částmi. V čele pelotonu bude i starosta města Petr Vícha.

Loňská cyklokontrola Foto: Pavel Čempěl
Bohumínští úředníci v čele se starostou vyjedou do ulic na kolech

Nejprve projede peloton centrem města a zamíří do míst, kde se opravují vnitrobloky mezi domy. Prohlédnou si také lokalitu Osvěta v ulici Čs. armády, kde by letos mělo vzniknout nové parkoviště. Z centra pak cyklistická výprava pojede přes Rafinérský lesík a Pudlov do městské části Vrbice ke zdejšímu sokolskému hřišti. Tam dělníci pracují na odvodňovacím příkopu.

Zároveň nebude chybět ani prohlídka právě budovaných protipovodňových hrází. Odtud pak vyjedou úředníci do Pudlova, aby zkontrolovali nové nástupní místo pro vodáky u nově pojmenované Antošovické lávky. Zároveň tady otestují novou stezku pro cyklisty a in-line bruslaře. Ta vede od lávky až na starobohumínské náměstí k Národnímu domu.

Ze Starého Bohumína se vrátí přes druhou nově pojmenovanou Starobohumínskou lávku opět do centra města, konkrétně na sídliště v Nerudově ulici, kde v červenci začne výstavba Rákosníčkova hřiště. Odtud peloton pojede do parku Petra Bezruče, kde jsou vysázeny nové květinové louky, a kde vzniklo nové fotbalové hřiště s umělým zavlažováním. Letos by ve fotbalovém areálu měla přibýt ještě tribuna.

Z bohumínského parku pak vyrazí úředníci do Skřečoně, aby se projeli po téměř hotové městské cyklostezce. Cyklistickou kontrolu zakončí v Záblatí, kde vznikla nová kanalizace.

Problémy chtějí znát nejen od stolu

Cyklistické prohlídky mají v Bohumíně už dlouhou tradici. Vedení Bohumína se osvědčilo znát problémy nejen od stolu, ale také z terénu.

"Ač cílem není rozhodně sportovní výkon, tak letos máme trasu poměrně náročnou a dlouhou. Je to i tím, že se teď nakupila spousta věcí, které potřebujeme vidět na místě a rozhodnout o dalším postupu. Přestože nám dnes technika umožňuje prohlédnout si na poradách místo i v leteckém snímku, tak vidět je na místě ve všech souvislostech je vždy lepší. A projet si novou cyklostezku na kolech před kolaudací je dobrý základ pro možné drobné úpravy," řekl starosta Bohumína Petr Vícha.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků