Hlavní obsah
Foto: Jiří Rozsypal

Bohumínští strážníci vyhlašují den prevence

Den prevence nazvali bohumínští strážníci bezpečnostní akci, kterou plánují na pondělí 30. června. Kontrolovat budou cyklisty, řidiče i pejskaře.

Foto: Jiří Rozsypal
Bohumínští strážníci vyhlašují den prevence

„Termín jsme volili záměrně na začátek prázdnin. Skončila škola, děti vyletí za letními dobrodružstvími do ulic, budou nepozorné a hrozí střety s řidiči, a tak je na to chceme upozornit. Při měření rychlosti proto snížíme i limit pro překročení rychlosti. Tento den bude výjimečný také v tom, že pokud to bude možné, tak budeme všechny prohřešky řešit pouze domluvou. Pokuty by měly padat výjimečně, proto jsme akci nazvali dnem prevence,“ řekl manažer prevence kriminality bohumínských strážníků Roman Honysz.

Preventivním akcím se městská policie věnuje průběžně celý rok. Každý měsíc se zaměřuje na jednu oblast. Letos to už byli například pejskaři či sběrny.

V průběhu června pak přišli na řadu cyklisté. Strážníci je kontrolovali hned na třech nejfrekventovanější bohumínských ulicích, a to Šunychelské, Štefánikově a Bezručově. Zajímala je vybavenost bicyklů či jízda po cyklostezce. „V průběhu kontrol všichni cyklisté použili správně cyklostezku. Většinu jiných prohřešků jsme řešili domluvou, v závažnějších případech jsme ale přistoupili k symbolickým blokovým pokutám,“ uvedl jeden ze strážníků Ivo Uherek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků