Hlavní obsah
Foto: Město Bohumín

Bohumínští fotbalisté si poprvé zahrají před novou tribunou

Fotbalový krajský přebor mužů se po zimní přestávce vrací na bohumínský trávník, první domácí zápas čeká hráče A družstva FK Bohumín už v neděli 29. března. Diváci jim budou vůbec poprvé fandit z nově postavené tribuny.

Foto: Město Bohumín
Bohumínští fotbalisté si poprvé zahrají před novou tribunou

Bohumínští fotbalisté nezažívají zrovna nejpovedenější sezónu a pohybují se momentálně v dolní polovině tabulky Moravskoslezského krajského přeboru. Přesto pro ně utkání s Krnovem, které se na hřišti za parkem hraje tuto neděli od 15 hodin, bude výjimečné. Nově vybudovaná tribuna pro diváky s kapacitou 230 míst si odbude premiéru.

„Jsme moc rádi, že jsme se toho okamžiku dočkali. Poděkování patří hlavně městu za to, že se pustilo do stavby, i když nebylo jisté získání dotace, a hlídalo i požadovanou kvalitu. Samozřejmě bychom byli ještě spokojenější, pokud by se nám v sezóně dařilo i po výsledkové stránce, ale snad nám i dokončení nové tribuny přinese štěstí,“ řekl prezident FK Bohumín Lukáš Fluxa.

Místní tým mužů v úvodním kole jarní části krajského přeboru prohrál 1:3 v Krnově a v tabulce se propadl na 13. místo ze šestnácti. „Bohužel dlouhodobě nám chybí zraněný střelec Lumír Neuwirth, který se podrobil operaci zad. V zimě jsme tým doplnili jen naším šikovným dorostencem Adamem Galuskem, ovšem i to je signál, že chceme stavět hlavně na mládeži a na odchovancích. Když by k nám měl přijít hráč odjinud, tak musí být opravdu lepší, než ti současní,“ dodal Fluxa.

Tribuna měla být otevřena už na konci léta, ale město opakovaně nepřevzalo od realizační firmy některé prvky včetně ocelové konstrukce, a tak se její stavba notně prodlužovala. Následné penále dosáhlo výše téměř 300 tisíc korun.

„Prostě jsme nechtěli připustit, abychom přebrali nekvalitní dodávku,“ uvedl místostarosta Igor Bruzl. Celkové náklady na zlepšení fotbalového areálu přesáhly 4 milióny korun, z toho 40 procent pokryla dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. „Teď je fotbalový areál v rámci sportovišť Bosporu opravdu na vysoce kvalitní úrovni,“ podotkl Bruzl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků