Hlavní obsah
Velikonoční program bohumínského on-line kina K3. Foto: Lucie Balcarová

Bohumínské kino se připojuje k projektu vašekino.cz, nové filmy lze sledovat z domova

Provozovatelé kin se po uzavření sálů kvůli zamezení šíření koronaviru zapojili do projektu vašekino.cz. Od čtvrtka 9. dubna se k nim přidává i Bohumín. Lidé si na webu městské kulturní organizace K3 Bohumín koupí online vstupenku, díky níž budou moci sledovat vybraný film z pohodlí domova.

Velikonoční program bohumínského on-line kina K3. Foto: Lucie Balcarová
Bohumínské kino se připojuje k projektu vašekino.cz, nové filmy lze sledovat z domova

„Situace je pro naše kino v době vládních opatření samozřejmě těžká. Vnímáme, že lidem chybí možnost sledování novějších filmů. Věříme, že nabídkou potěšíme filmové fandy a ti zase podpoří nás nákupem vstupenky. Polovina ze 70 korun jde distributorům a tvůrcům filmu, zbylých 35 korun zůstává kinu," uvedl ředitel K3 Karel Balcar.

Za vstupné 70 korun si zájemci budou moci zakoupit virtuální vstupenky na „oblíbená místa“ v bohumínském kině. Po obdržení kódu se začne vybraný film promítat v uvedený čas, nepůjde zastavit ani vracet.

„Stačí si koupit jednu vstupenku pro celou rodinu. Startujeme ve čtvrtek 9. dubna filmem Případ mrtvého nebožtíka. Dohromady máme připraveno na velikonoční svátky hned devět projekcí. Jsou mezi nimi i filmy pro děti,“ dodal Balcar.

Iniciátorem projektu vašekino.cz je předseda Asociace provozovatelů kin Martin Pošta. Po skončení mimořádných opatření tato platforma zanikne. Projektu vyjádřily podporu osobnosti filmového průmyslu, mezi nimi například Jan Svěrák nebo Ondřej Trojan.

Návod na zapojení se do projektu vašekino.cz:

·       Před zakoupením vstupenky si vyzkoušejte testovací promítání na www.vasekino.cz na zařízení, ze kterého budete chtít film sledovat.

·        Prostřednictvím on-line nákupu na webu kina www.k3bohumin.cz si můžete zakoupit vstupenku na vybraný film. Obratem obdržíte na mail kód.

·       Na webu www.vasekino.cz  zvolte představení. Pak vyberte kino K3 Bohumín a zadejte kód na virtuální vstupence.

·       Vybraný film začne v uvedeném čase, doporučuje se nezatěžovat internet dalšími aktivitami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků