Hlavní obsah
Vlasta Pieklová z bohumínské radnice přeje oslavenkyni. Foto: Lucie Balcarová

Bohumínská rodačka oslavila 101. narozeniny

Mezi nejstarší obyvatele Bohumína se od úterý řadí Marie Procházková z bohumínské městské části Vrbice - oslavila 101. narozeniny. V Bohumíně se v roce 1912 narodila, prožila zde dětství, dospělost a nyní i zasloužený důchod. Oporu má hlavně ve své dceři, která se o ní stará.

Vlasta Pieklová z bohumínské radnice přeje oslavenkyni. Foto: Lucie Balcarová
Bohumínská rodačka oslavila 101. narozeniny

"Teď už nic nedělám, mám od toho ostatní, už jen poroučím. Nejraději ze všeho hraji karty - žolíky, obvykle hrajeme o desetníky a někdy i vyhrávám," říká s úsměvem oslavenkyně.

Podle její dcery však nejraději spí a dopoledne ji musí budit. "A to se mnou ještě smlouvá. Jídlo má ráda, chutná jí všechno, ale už si začíná i vymýšlet. S oblibou si dá sladké, někdy sní i celý řízek a ráda má i kačenu," prozradila její jediná dcera, třiasedmdesátiletá Helena Ulmanová.

Marie Procházková se narodila za Rakouska-Uherska, jako malá zažila vznik Československa, v dospělosti druhou světovou válku a u moci hned dvanáct prezidentů. I ve svých 101 letech je veselá a optimistická a zdraví jí vzhledem k jejímu věku slouží.

Oslavenkyně od města dostala dárkový potravinový koš a kytici, popřát ji přišli i zástupci z radnice, členové komise pro občanské záležitosti Vilém Bannert a Vlasta Pieklová. "Našim nejstarším občanům chodíme od devadesátky osobně popřát k narozeninám každý rok. U paní Procházkové jsme už pojedenácté a vždy nás s úsměvem vítá," dodal Vilém Bannert.

Marie Procházková tak patří mezi tři nejstarší obyvatele Bohumína. Nejstarším obyvatelem je 101letý Evžen Škuta z Nového Bohumína, který narozeniny oslavil v lednu. Paní Marie je druhou nejstarší obyvatelkou. Třetí nejstarší občankou Bohumína je stoletá Otilie Warzeszková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků