Hlavní obsah
Rozsvícení vánočních stromů propukne na bohumínském náměstí T. G. Masaryka v neděli 30. listopadu od 17 hodin. Foto: Město Bohumín

Bohumín už v neděli na náměstí rozsvítí vánoční stromy, zpívat bude Pavel Vítek

Bohumínské ulice i náměstí se začaly oblékat do vánočního kabátu. V celém Bohumíně se letos rozzáří čtrnáct živých vánočních stromů. Svůj symbol Vánoc bude mít každá městská část, kde se stromy zdobí už sedmým rokem. Opět ale dojde k několika změnám a novinkám.

Rozsvícení vánočních stromů propukne na bohumínském náměstí T. G. Masaryka v neděli 30. listopadu od 17 hodin. Foto: Město Bohumín
Bohumín už v neděli na náměstí rozsvítí vánoční stromy, zpívat bude Pavel Vítek

V centru Bohumína budou svítit hned tři živé smrky a všechny budou mít novou výzdobu. Ten před kostelem u radnice dostal nové světelné řetězy. Původní už totiž po deseti letech dosloužily.

Ještě bohatší než vloni bude ovšem výzdoba na dvou živých smrčcích na náměstí T. G. Masaryka. „Letos opět chystáme jejich slavnostní rozsvěcování, a proto jsme výzdobu na nich oproti loňsku ještě rozšířili. Přibudou na nich řetězy, hvězdy i další ozdoby. Opět bude vše ladit s výzdobou náměstí. Doufáme, že se Bohumíňákům budou líbit a že za ně budou opět bojovat v soutěži O nejhezčí vánoční strom ČR,“ řekla vedoucí organizačního odboru radnice Mirka Šmídová, která má vánoční výzdobu Bohumína pod palcem.

Slavnostní rozsvěcování dvou živých smrčků, které už třikrát bodovaly v soutěži O nejhezčí strom republiky, propukne v neděli 30. listopadu od 17 hodin. Jeho součástí bude i koncert zpěváka Pavla Vítka. Několik písní si s ním zazpívají i děti ze Základní umělecké školy Bohumín.

Vánoční atmosféru navodí andělé, kteří se budou procházet náměstí a dětem budou nadělovat sladkosti. Dospělí si zase budou moci pochutnat na teplé medovině či svařeném vínu. Stromečky Bohumíňáci rozsvítí společně se starostou Bohumína Petrem Víchou a dětmi ze Základní umělecké školy Bohumín.

Novinkou v městských částech je letos nazdobená „jolka“ v Záblatí naproti sokolovny. Objevila se na nově vzniklém „náměstíčku“ a ozdoby na ni nakoupila radnice za loňskou dvacetitisícovou výhru v soutěži O nejhezčí strom republiky. Díky výhře z předešlých ročníků má svou vánočně ozdobenou borovici také část Nová Ves.

Letos přijde vánoční výzdoba Bohumína na 220 tisíc korun, z toho 120 tisíc bude stát montáž a po svátcích pak demontáž dekorací. Za dalších sto tisíc korun letos radnice nakoupila nové vánoční ozdoby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků