Hlavní obsah
Ostravská muzejní noc v Ostravě Foto: Logo

Bezejmenná skupina potřetí na Ostravské muzejní noci

V sobotu 9. června se už podesáté uskutečnil kulturní festival Ostravská muzejní noc. Stovky zájemců o tuto tradiční akci měly možnost zdarma nahlédnout do jinak veřejně nepřístupných prostor a zúčastnit se zajímavých akcí, prohlídek ostravských muzeí, divadel, galerií, klubů a hudebních center.

Ostravská muzejní noc v Ostravě Foto: Logo
Bezejmenná skupina potřetí na Ostravské muzejní noci

Mezi ně patří také známý ostravský Klub Atlantik, kde od 16 do 24 hodin čekal jeho návštěvníky bohatý program. Odpoledne začalo tradičním muzejním grilováním na klubové zahrádce a poté se již potřetí v řadě představila na muzejní noci parta kreativních literátů Bezejmenné skupiny, tentokráte v "duchu mlhavě evropském" v autorském večeru pod názvem "Bez Charlese".

A právě Klub Atlantik se stal před 10 lety této porubské Bezejmenné skupině domácí scénou, na níž se vystřídalo několik desítek aktivních studentů a absolventů porubského Gymnázia Olgy Havlové se svou autorskou literární tvorbou. Mezi zakládající členy BS, kteří v ní vytrvali po celých deset let, patří absolventi tohoto gymnázia Karel Čížek, Martin Müller, Jana Balcarová a profesor češtiny Lukáš Bárta.

Právě tento "duchovní otec" BS se nechal inspirovat datem úmrtí jednoho z největších romanopisců 19. století Charlesem Dickensem (9. června 1870) a společně s dalšími kolegy vytvořil na náměty několika Dickensových románů pestrou kombinaci divadla, autorského čtení, hudby a recese, na kterou jsou mnohaletí příznivci již zvyklí. Sálem se často ozýval jejich smích a po ukončení celé revue se zcela zaplněný sál klubu Atlantik odměnil všem vystupujícím zaslouženým bouřlivým potleskem. 

Po vystoupení Bezejmenné skupiny následoval klubový kvíz pro kolemjdoucí s názvem Horečka muzejní noci, který provázel dramaturg klubu Vladimír Šmehlík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků