Hlavní obsah
Foto: archiv Charita Česká republika

Benefice pro Srí Lanku

Dubnové teroristické útoky si vyžádaly více než dvě stě padesát obětí, stovky lidí utrpěly zranění. Terčem bombových útoků byly kostely ve městech Kolombo, Negombo a Batticaloa v momentě, kdy byly plné věřících, kteří přišli o Velikonoční neděli na mši. Následovaly exploze ve třech hotelích Kolomba.

Foto: archiv Charita Česká republika
Benefice pro Srí Lanku

Benefiční koncert pro rodiny obětí útoků proběhne v pražském hotelu Hilton 1. června v 19 hodin. Na programu je vystoupení Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, pod vedením indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho. Biblické písně zazpívá známá mezzosopranistka Markéta Cukrová.

„Koncert je potvrzením, že nám, Čechům, není lhostejné, co se děje ve světě. Je vzpomínkou na ty, kteří v průběhu barbarských útoků ztratili život nebo byli těžce zraněni, a výrazem solidarity podpory srílanskému lidu v této těžké době. Zároveň však odráží náš nesmiřitelný postoj proti terorismu a odhodlanost proti němu bojovat ve všech jeho podobách,“ uvedl ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček, který přijal nad koncertem záštitu.

„Kultura byla vždy silným prostředkem k šíření hodnot, které Česká republika sdílí. Česká centra v tomto procesu mají nezastupitelné místo. A to bez ohledu na svou teritoriální působnost. Těší nás, že můžeme pomoci tam, kde je každé pomoci velmi třeba,“ vyjádřil jednoznačnou podporu koncertu generální ředitel Českých center Ondřej Černý.

Veškeré vstupné bude věnováno na konkrétní pomoc rodinám tragédie. Koncert je určen pro nejširší veřejnost. Minimální hodnota vstupenky činí 700 Kč. Částku je možné skládat prostřednictvím účtu Charity ČR. Součástí večera je také aukce vybraného uměleckého díla. Hlavním partnerem benefičního večera je Home Credit.

Vedoucí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika Jiří Škvor byl v roce 2005, po tsunami, na Srí Lance vedoucím mise.

„Místa, která byla zasažena teroristickými útoky, znám dobře, a proto se mne důsledky útoků velmi dotýkají. Záleží mi osobně na tom, aby se rodinám pozůstalých dostalo podpory, která jim dá jistotu, že v tom nejsou samy, a že náš zájem o ně neskončí stejně rychle, jako zájem médií. Spolu s partnerskou Charitou Srí Lanka zajistíme, aby pomoc, umožněná výtěžkem z koncertu, byla maximálně konkrétní, cílená a efektivní."

„Všechny bezpečnostní a obranné složky se bezprostředně po incidentu aktivně zapojily, a následnou intenzivní akcí eliminovaly, během týdne, všechny podezřelé muslimské extremisty. Letiště, infrastruktura, památky i hotely zůstaly plně funkční, A tak, i po květnovém propadu cest, se turisté z celého světa opět vrací na Srí Lanku, na letní prázdniny, kdy je na severovýchodě ostrova perfektní počasí. Srí Lanka letos, i přes krátký propad, zaznamená téměř dvaceti procentní nárůst českých turistů, až ke dvaceti pěti tisícům návštěvníků. Podle National Geografic je to destinace, kterou byste v roce 2019 neměli vynechat,“ vyjádřil se pozitivně Marek Němec, konzultant Srí Lanské vlády.

Pro účel sbírky pro rodiny pozůstalých zřídila Charita ČR speciální variabilní symbol č. 171 na účtě č. 55660022/0800, kam mohou firmy i veřejnost zasílat příspěvky i si rezervovat vstupenky na koncert. Základní vstupné na koncert činí 700 Kč. Další informace na: http://www.czechcentres.cz/srilanka/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků