Hlavní obsah
Foto: Archív Letňák - Léto pro Pražany / Střelecký ostrov

Baumaxa a Mucha rozproudí pražský Střelecký ostrov

Dva svérázní umělci Xavier Baumaxa a Mucha spolu zahrají na Střeleckém ostrově v rámci hudebního programu Letňák 2017 – Léta pro Pražany. Dvojkoncert plný osobité tvorby, známých a osvědčených hitů i novinek obou interpretů proběhne ve středu 6. září od 19 hodin.

Foto: Archív Letňák - Léto pro Pražany / Střelecký ostrov
Baumaxa a Mucha rozproudí pražský Střelecký ostrov

Xavier Baumaxa je svébytný písničkář a kytarista, který na Střeleckém ostrově vystoupí spolu s Jazz Punk Triem. Na pódiu se objeví i další jedinečná umělkyně Mucha, která není o nic méně pozadu, co se týče originálního a leckdy provokativního vystupování. Oba se na Letňáku pravidelně objevují, letos si je fanoušci mohou užít společně.

Xavier Baumaxa, vlastním jménem Lubomír Tichý, je známý český textař, skladatel, zpěvák a kytarista. Je proslulý originálními slovními hříčkami a parodiemi na různé hudební styly a zpěváky. Na kontě má devět vydaných desek, ta poslední s názvem IDUETO vyšla v letošním roce.

Mucha je femipunková kapela založená mladou písničkářkou Nikolou Muchovou. Dlouho vystupovala samostatně pouze s kytarou, v současné době ji doplňuje kapela složená ze zkušených muzikantů (známých např. z kapel Ty Syčáci či Budoár Staré Dámy) - Petr Zavadil (kytara), Štěpán Svoboda (bicí) a Ondřej Kyas (basová kytara). Doposud Mucha vydala dvě studiová alba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků