Hlavní obsah
Baletní škola Ballerine Foto: Baletní škola Ballerine

Baletní škola Ballerine střídá jednu prestižní akci za druhou

Variací z baletu Sylphides na hudbu Frederica Chopina se ve čtvrtek představila na prestižní Akademii Václava Hudečka baletní škola Ballerine ze Zlína. Choreografii připravila umělecká šéfka baletní školy Vladimíra Podlezová.

Baletní škola Ballerine Foto: Baletní škola Ballerine
Baletní škola Ballerine střídá jednu prestižní akci za druhou

Baletní škola Ballerine existuje sice jen krátký čas (rok), ale za tu dobu zvládla připravit několik náročných představení a vystupovat na mnoha prestižních akcích, například na Dětském filmovém festivalu ve Zlíně či soutěži Pardubická arabeska.

„Akcí bylo za první baletní rok opravdu hodně a ještě více se jich chystá v roce 2015/16. Příslib je již na další ročník Hudečkovy akademii, dále chceme připravit představení v rozsahu 45minutového baletu, kde se zapojí většina žaček a v plánu máme i další významnou událost, a to Hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami, kde je škola nominovaná na celé jedno baletní představení,“ dodala Vladimíra Podlezová.  

Baletní škola nezahálí ani o prázdninách. V sobotu se zapojí do akce sportovního zařízení Schwinnmaty ze Zlína v areálu koupaliště v Sazovicích. Dívky předvedou něco ze svého repertoáru a lidé si mohou vyzkoušet některé baletní prvky. Ti nejodvážnější můžou vyzkoušet jaké to je stát na opravdových baletních špičkách.

Celou sobotu se bude konat zápis do baletní školy a poté ještě 2. září, kdy jsou vypsány zápisové hodiny přímo v baletní škole.

Více o škole na www.baletzlin.cz, nebo na facebooku Baletní škola Ballerine

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků