Hlavní obsah
Odchod průvodu od komína Foto: Jiří Smutný

Babské hody v Nosislavi byly letos s dechovkou Sokolka

Nosislavské ženy uspořádaly v sobotu 27. května již sedmý ročník tradičních babských hodů. Účastnice se sešly jako obvykle na začátku městyse v místě zvaném u komína. Odtud pak vyšly na průvod Nosislaví za hudebního doprovodu dechové hudby.

Odchod průvodu od komína Foto: Jiří Smutný
Babské hody v Nosislavi byly letos s dechovkou Sokolka

Krojovaný průvod žen a dívek prošel celou Nosislaví. Na řadě míst byl přerušen několika krátkými přestávkami, které stárky vyplnily tancem, zpěvem a občerstvováním přihlížejících obyvatel. Pochod i tance doprovázela dechová kapela Sokolka ze Šakvic.

Sokolka byla založena v roce 1992 a hraje obvykle na hodech, plesech, tanečních zábavách a koncertech zejména na jižní Moravě. Občas vyjede i do zahraničí. Třikrát vyhrála přehlídku O zlatý klas jižní Moravy. V roce 2002 zvítězila v celostátní soutěži dechovek Polkafest a o dva roky později mezinárodní soutěž malých dechových orchestrů Zlatá křídlovka. Dosud vydala šest CD.

Večer se v Kulturním centru konala taneční zábava. K tanci i poslechu vyhrávala opět Sokolka. Občerstvení bylo zajištěno, stejně jako bohatá tombola.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků