Hlavní obsah
Foto: Michaela Poláková

Australská mladá hvězda se představí na Sázavafestu

Ve Světlé nad Sázavou se první srpnový víkend bude konat Sázavafest, jeden z největších hudebních festivalů v České republice. A podle toho také vypadá line-up festivalu.

Foto: Michaela Poláková
Australská mladá hvězda se představí na Sázavafestu

České i zahraniční hvězdy, které se představí na tomto festivalu, budou stát za to. Jednou z nich je i mladá vycházející hvězdy z Austrálie, Benjamin Stanford, jinak zvaný jako DUB FX. Vypracoval se z ulice až na pódia světových festivalů.

Proslulý je především hudbou, kterou staví na vlastním hlase, který nahrává do svých efektových pedálů. Ty vydávají nahrané zvuky pojící se ve smyčky a vytváří neuvěřitelný zvuk doplněný jeho charismatickým hlasem, který pohltí celé publikum – toto je improvizace na maximum. Jeho produkce je natolik úspěšná, že si sám Benjamin dovolil založit vlastní label Convoy Unltd.

DUB FX, což je Benjaminův pseudonym, opakovaně přivedl do euforie české publikum, když jeho fanoušci vyprodali pražské koncerty, kterých již pár bylo. Benjamin si libuje v otázkách společenského významu, nejvíce se tyto myšlenky odrazily v písni Gates Society, která je volně inspirována životem filozofa Sokrata.

Organizátoři Sázavafestu k tomu připravili dvě další hvězdy. A to hvězdy na poli sponzoru a partnerů. Hlavním partnerem festivalu je pivovar Gambrinus, který si připravil i speciální restauraci, ze které bude dokonalý výhled na hlavní stage.

Hlavní mediálním partnerem akce bude hudební televize MTV CZ. Na festivalu naváže MTV CZ na kultovní edici MTV Unplugged, ve které se v historii pořadu představily kapely jako Nirvana, The Cure nebo Alanis Morissette. Na letošním Sázavafestu totiž vznikne naprosto jedinečná MTV Unplugged stage, která bude věnována světovým i českým kapelám, kteří zahrají pro publikum čistě akusticky. Televizní stanice se postará také o kompletní informace v rámci Backstage přímo ze Světlé nad Sázavou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků