Hlavní obsah
Vybraná společnost, která přišla podpořit Tichý svět Foto: Lenka Žáčková

Aukce kabelek podpoří Tichou linku určenou pro neslyšící

Třináct výjimečných dam se rozhodlo podpořit neslyšící nemalým dárkem a věnovalo obecně prospěšné společnosti Tichý svět do dobročinné aukce svoji kabelku.

Vybraná společnost, která přišla podpořit Tichý svět Foto: Lenka Žáčková
Aukce kabelek podpoří Tichou linku určenou pro neslyšící

Kabelky byly vydraženy 22. listopadu během v prostorách koktejlového baru Cloud 9 sky bar & lounge na střeše hotelu Hilton v Praze. Večer byl plný napětí a příjemné zábavy a jistě i díky skvělé atmosféře se obecně prospěšná společnost mohla těšit z výtěžku 137 500 korun.

Celá částka bude věnována na rozvoj služby Tichá linka, díky níž mohou neslyšící z celé republiky zdarma telefonovat s pomocí online tlumočníka nebo online přepisovatele mluvené řeči. Přes Tichou linku se domluví také ve stovce nemocnic či na některých úřadech.

Luxusní kabelky známých značek jako Dolce&Gabbana, Victoria Beckham, Michael Kors aj., ale i praktické semišky pro denní nošení, psaníčka či oblíbené „srdcovky“ s osobním příběhem darovaly do dražby například britská architektka a designérka Eva Jiřičná, špičková dermatoložka a primářka LaserPlastic Marta Moidlová, moderátorky Štěpánka Duchková a Kamila Moučková, návrhářka Beata Rajská, herečka Kateřina Kaira Hrachovcová, ředitelka Czech News Center Libuše Šmuclerová, modelka Iva Kubelková a další.

„Podporuji několik charitativních organizací, ale když jsem byla oslovena s dotazem, zda mohu darovat kabelku pro Tichý svět, vůbec jsem neváhala,“ vyjádřila své sympatie dobročinné akci módní kritička a publicistka Františka Čížková, která věnovala do aukce noblesní růžové psaníčko značky Furla.

Na účastníky večera čekalo překvapení – dvě z přítomných dam získaly broušený diamant. Slavnostní aukci moderovala Klára Doležalová a licitátorem byl Karel Voříšek. O hudební doprovod se postarala skupina Brouci Band The Beatles Revival. Písně byly tlumočeny do znakového jazyka. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků