Hlavní obsah
Lockerbie Foto: Promo Lockerbie

Atmosféra Islandu v podání Lockerbie

M-klub ve Valašském Meziříčí bude v pondělí 22. října hostit vycházející hvězdu islandských kapel jménem Lockerbie, která vyráží na své první evropské turné - představí se také posluchačům v České republice. Koncert začne ve 20 hodin.

Lockerbie Foto: Promo Lockerbie
Atmosféra Islandu v podání Lockerbie

Lze říct, že Lockerbie jsou na hudební scéně poměrně noví. Pocházejí z islandského hlavního města Reykjavík a dohromady se tito kluci dali na začátku roku 2008. Záhy se dostali do širšího povědomí islandského publika díky pár vystoupením se známějšími For a Minor Reflection a Soundspell. Hned na jaře téhož roku si však dali roční pauzu, po níž se málem rozpadli. Díky jednomu ze členů, který poslal jejich demo nahrávku do soutěže, se ale vrátili lepší a ucelenější než předtím. To dokazuje také vítězství v této letní soutěži Studia Sýrland/Rás 2.

Lockerbie zajímavým způsobem kombinují klasický pop/rock se silnými prvky post-rocku, jenž dohromady vytváří snovou atmosféru Islandu. Jsou známí svými silnými, melodickými až epickými písněmi, kterým nechybí nápadité a poetické texty, jejž prezentují ve svém rodném jazyce. To vše perfektně dokreslují zvukem piána.

Začátkem letošního března vydali své debutové album Ólgusjór s deseti skladbami. První vlaštovkou z alba je píseň Laut, která přesně vystihuje zvuk kapely. Videoklip můžete shlédnout na jejich oficiálních stránkách wwww.lockerbieofficial.com a sami se tak přesvědčit o jejich kvalitách.

Pondělní koncert v M-klubu bude pro fanoušky dobré hudby lahůdkou, neboť někdy jsou Lockerbie označováni za islandské Coldplay. Lístky na koncert jsou k dostání v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz u události akce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků