Atletická neděle na halovém mistrovství ČR přinesla další výborné výkony

Program druhého dne halového mistrovství ČR v atletice mužů a žen se nesl ve znamení běhů a technických disciplín. Vynikající úspěch dosáhla Simona Vrzalová z SSK Vítkovice, která v rozmezí osmdesáti pěti minut obsadila druhé místo v běhu na 800 metrů a vyhrála 1500 metrů.

Halové mistrovství České republiky v atletice mužů a žen 2019. Neděle 17.2.2019

Program v ostravské atletické hale byl v neděli 17. února zahájen v 11 hodin skokem o tyči žen a trojskokem žen.

Ve skoku o tyči dominovaly z 11 přihlášených závodnic čtyři, které překonaly laťku 402 cm. O konečné vítězství pak spolu soupeřily české reprezentantky Amálie Švabíková - juniorská mistryně světa, která v Tampere přeskočila 451 cm - a Romana Maláčová. Úspěšnější byla Romana Maláčová, která zdolala výšku 435 cm, Amálie Švabíková byla druhá výkonem 417 cm.

V téměř stejné době probíhala další technická disciplína - trojskok žen. Síly změřilo jedenáct žen. Na přední příčce se usadila Emma Maštalířová z SK Jeseniova výkonem 12,90 metrů, a to byl výkon vítězný. Druhé místo obsadila Šárka Vachata z TJ Sokol Kolín - 12,54 m. Třetí byla Ivana Reicheltová z USK Praha výkonem 12,07 m.

První běžeckou disciplínou byly rozběhy na 200 m. Jak v kategorii mužů, tak i žen byly vždy čtyři rozběhy. Ve finále žen vyhrála domácí závodnice z SSK Vítkovice Jana Slaninová, která pod vedením své trenérky Taťany Netoličkové zaběhla čas 23,81 s. Druhá doběhla Barbora Šplechtnová z PSK Olymp Praha - 23,85 s. Třetí místo si vybojovala Barbora Dvořáková z USK Praha - 24,14 s.

Podle časového pořadu se v rozmezí 85 minut běžely dvě delší tratě žen. Nejprve běh na 800 metrů. Finále bylo rychlé. Po oválu se doslova "honily" dvě závodnice Diana Mezuliáníková z PKS Olymp Praha a Simona Vrzalová z SSK Vítkovice. V závěru měla více sil Mezuliáníková, která boj vyhrála časem 2:02,50 min. Vrzalová doběhla v čase 2:02,94 min. Třetí Lenka Masná z PKS Olymp Praha zaběhla čas 2:04,38 min.

Běh na 1500 metrů žen byl již záležitostí Simony Vrzalové. Ihned od začátku nasadila tempo a v čase 4:27,33 minut vyhrála. Druhá doběhla Renáta Vocásková z TJ Dukla Praha v čase 4:30,52 min. Třetí dorazila Anna Málková z SK Jeseniova - 4:32,88 min. Dalo by se říci, že Simona byla v tento den nejúspěšnější atletkou v hale.

Téměř paralelně probíhaly dvě technické disciplíny. Skok vysoký žen a skok daleký mužů.

Ve skoku vysokém byla nejúspěšnější Michaela Hrubá výkonem 190 cm. Druhá Klára Krejčiříková z AK Olymp Praha zvládla výšku 187 cm. Třetí skončila Bára Sajdoková z TJ TŽ Třinec výkonem 181 cm.

Radek Juška z PKS Olymp Praha je zkušený závodník. Věděl, že musí splnit limit. Ze šesti skoků měl čtyři přešlapy. Výkonem 735 cm postoupil do finále a délkou skoku 788 cm splnil limit na halové mistrovství Evropy v Glasgow ve Velké Británii, které se bude konat 1. - 3. března.  Závod vyhrál. Druhý byl Adam Pekárek z ASK Slavia Praha - 739 cm, třetí Tomáš Kratochvíl z TJ Sokol České Budějovice - 729 cm.

Pořadatelé uspořádali 26 disciplín, změřili 473 startů, zúčastnilo se 342 závodníků ze 72 oddílů.