Hlavní obsah

Ať meleš, jak meleš... Výstava děl Miloslava Sonnyho Halase ve foyeru Divadla Bolka Polívky

Výstavu Ať meleš, jak meleš… nenameleš! otevře vernisáž v pátek 11. října v 17:30. Úvodní slovo pronese Bolek Polívka, na violoncello zahraje Josef Klíč, zavzpomíná Josef Šamánek. Výstava připomínající výraznou postavu Brna, výtvarníka, originální a samorostlou osobnost potrvá do 10. listopadu.

Ať meleš, jak meleš... Výstava děl Miloslava Sonnyho Halase ve foyeru Divadla Bolka Polívky

Miloslav Sonny Halas (1946–2008) – malíř, sochař, restaurátor, ale také performer, konceptuální umělec a velký šprýmař, muž s nezaměnitelným nažloutlým plnovousem. Vyučený elektromechanik silnoproudu během života vystřídal řadu profesí.

Kromě obrazů a kreseb vytvářel plakáty, přebaly gramofonových desek, umělecké objekty, experimentoval s grafikou, fotografoval, ilustroval básnické sbírky, spolupracoval s divadlem Husa na provázku, realizoval happeningy, konceptuální, landartové a akční umění. Absolvoval desítky samostatných i kolektivních výstav doma i v zahraničí.

Klíčovým tématem Halasovy rozmanité tvorby byla příroda. Ke všemu, co dělal, přistupoval nekonformně, s typickou hravostí a nápaditostí. O jeho bohémském životě koluje mnoho historek, kamarádi a známí na jeho počest vytvořili stále aktivní Společnost přátel Sonnyho.

Návštěvníci galerie Divadla Bolka Polívky, samozřejmě i divadelních představení ať již zdejší provenience či hotujících souborů zhlédnou kresby, koláže, obrazy z tvorby svérázného moravského výtvarníka a bohéma Miloslava Sonnyho Halase, a to včetně dosud nevystavených. DBP další z pravidelných výstav m. j. přibližuje a evokuje vzpomínky na výrazné osobnosti a postavy umění, které spoluvytvářely a neodmyslitelně patří k osobité tvářnosti Brna po desítky let, nejvíce snad  v časech již uplynulých, ne snadných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků