Hlavní obsah
Foto: Promo Květy

Alternativní Květy a syrové Ladě zahrají ve valašskomeziříčském M-klubu

Dvě přední české alternativní kapely Květy a Ladě zahrají společně na meziříčském koncertě v M-klubu v pátek 7. dubna. Vstupenky na koncert budou k dostání také na místě a začátek je ve 20 hodin.

Foto: Promo Květy
Alternativní Květy a syrové Ladě zahrají ve valašskomeziříčském M-klubu

Kapelu Květy netřeba příliš představovat. Tato brněnská alternativní kapelka je na hudební scéně již sedmnáct let a za svou existenci stihla posbírat mnoha prestižních ocenění ať už cen Anděl, Vinyla nebo Apollo.

Po celou dobu výrazně měnila svůj zvuk a počínaje loňským rokem i sestavu. Stále je ale v čele nezaměnitelný Martin E. Kyšperský, jež mimo jiné působí také na sólové dráze a mohli jste jej vídat v kapele Mucha, která je mimo jiné tahákem letošního Majálesu 2017 ve Valmezu. Za bicími uvidíte Aleše Pilgra a za klávesami Ondřeje Kyase, aktuálně také v sestavě Muchy.

Meziříčský dvojkoncert doplní parta říkající si Ladě sdružená okolo charismatického zpěváka a básníka Michaela Kubesy. Nečekejte nic klidného, i když jsou některé jejich písně něžné i plaché. Spíše se připravte na syrovost opředenou originálním zvukem kytaristy Petra Uviry.

Kapela Ladě totiž svou hudbou jen podtrhuje rockové písničkářství, ze kterého jde cítit blues, alternativa, ale zároveň svým skladbám dává punc originality a osobnosti. A právě živá vystoupení jsou jejich velkou předností, neboť v divácích zanechávají velmi pronikavý a intenzivní dojem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků