Hlavní obsah
Vánoce na Točáku Foto: Vladimíra Krejčí

Advent v Šumperku zpříjemní vánoční zvonění

Prodejci v dřevěných stáncích nabízejí denně od deváté ráno do 21:00 stylové vánoční zboží, jako jsou svíčky, ozdoby či jmelí, ale také cukroví, grilované uzeniny a další pochoutky. Tradiční Vánoce na Točáku oživí střed Šumperka až do 24. prosince.

Vánoce na Točáku Foto: Vladimíra Krejčí
Advent v Šumperku zpříjemní vánoční zvonění

Novinkou letošního adventu v podhůří Jeseníků budou vánoční trhy. Na programu nescházejí ani zabíjačkové hody nebo oblíbené vánoční zvonění.

 Jelítka, tlačenka, jitrnice

„Od 15. do 17. prosince budou na náměstí Míru připraveny zabíjačkové hody,“ zve majitele mlsných jazýčků Olga Hajduková, mluvčí šumperského městského úřadu.

Vepřové speciality budou k mání od 10 do 18 hodin. Prodejci nabídnou jelítka, tlačenku, jitrnice i další pochoutky.

 Šumperský dětský sbor

„V pondělí 15. prosince v 17 hodin již tradičně zazpívá u vánočního stromu u radnice dětský sbor Motýli,“ přiblížila Hajduková.  

Na úterý 16. prosince jsou připraveny vánoční dílničky. V 17 hodin začíná vánoční zvonění. Přidat se může každý, kdo si přinese vlastní zvoneček. Ve středu 17. prosince program zpestří mateřinky.

 Vánoční trhy

V pátek 19. a v sobotu 20. prosince navážou na letošní úspěšnou sezonu Farmářských trhů sváteční Vánoční trhy na Hlavní třídě. Kromě nejrůznějších pochoutek prodejci nabídnou ručně vyráběné šperky, keramiku, dřevěné a proutěné zboží, háčkované čepičky a další zajímavosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků