Hlavní obsah
Při vzdělávání ve škole učitelé s dětmi využívají i nejmodernější techniku. Foto: archiv Academic School

Academic School pořádá den otevřených dveří, děti si při něm vyzkouší školu nanečisto

Nový výchovně vzdělávací institut – Academic School – zve všechny zájemce do Zlína na Den otevřených dveří. Rodiče i s dětmi mohou navštívit zlínskou školu v úterý 26. září, kdy se uskuteční také její slavnostní otevření.

Při vzdělávání ve škole učitelé s dětmi využívají i nejmodernější techniku. Foto: archiv Academic School
Academic School pořádá den otevřených dveří, děti si při něm vyzkouší školu nanečisto

Organizátoři se snažili vyjít vstříc co největšímu množství lidí, proto je možné školu navštívit již od 7:00 do 17:00 hodin, a to na adrese náměstí T. G. Masaryka 1279.

„Pro účel Dne otevřených dveří rozhodně nehodláme na běžném režimu výuky nic měnit – ve škole bude fungovat standardní režim. Chceme totiž, aby si veřejnost udělala reálný obrázek o tom, jak škola funguje. A pokud rodiče či samotné děti, které k nám přijdou „na návštěvu“, budou mít zájem, mohou si sednout do lavic a samy se zapojit do výuky,“ uvedl senátor a podnikatel Ivo Valenta s tím, že rodiče zde děti mohou klidně ponechat a následně se pro ně vrátit.

Malí návštěvníci se mohou zapojit také do aktivit, které bude pořádat školní družina. Konkrétně si budou moci zhotovit výrobky, které si pak odnesou domů na památku. Jejich rodiče zatím mohou získat jakékoliv bližší informace o škole.

Na 15. hodinu je pak připraveno slavnostní otevření školy, v němž se malí školáci představí v česko-anglickém pásmu, které si pro veřejnost společně s učiteli připravili.

O projektu Academic School:

Academic School je nový vzdělávací komplex, který nabízí moderní vícejazyčné vzdělávání v soukromé mateřské a základní škole ve Zlíně a Uherském Hradišti. Academic School navazuje na více než dvacetiletou tradici soukromé školy Čtyřlístek a zároveň přináší nejmodernější formy vzdělávání s akcentem na individuální přístup, výuku jazyků rodilými mluvčími a využití informačních technologií.

Vzdělávací komplex je zapsán v rejstříku škol a školských zařízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a spolupracuje s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně i Univerzitou Palackého v Olomouci. Je fakultní školou Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Projekt funguje v Uherském Hradišti již 23 let, v letošním školním roce se rozšířil právě do Zlína (náměstí T. G. Masaryka 1279), kde se otevřela jedna třída s prvňáčky. Všem dětem škola zajišťuje bezpečné a inspirující prostředí, založené na spolupráci školy, rodiny, komunity a partnerů. Výuka probíhá v malé skupině žáků s ohledem na individuální potřeby a nadání každého dítěte. Jedná se o moderní formu vzdělávání v českém a souběžně i v anglickém jazyce s rodilým mluvčím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků