Hlavní obsah
Štěpánský běh Porubou. Informace závodníkům před startem podal předseda organizačního štábu Jaromír Horák (první zleva). Foto: Josef Zajíc

40. ročník Štěpánského běhu Porubou odstartoval jeho zakladatel Jaromír Horák

Jubilejní 40. ročník silničního běhu na 14 km - Štěpánský běh Porubou - uspořádala TJ Liga 100 Ostrava ve spolupráci se Sportovním a rekreačním zařízením města Ostravy SAREZA a TJ VOKD Poruba. Start závodu byl za krásného, příjemného počasí v 10 hodin v úterý 26. prosince.

Štěpánský běh Porubou. Informace závodníkům před startem podal předseda organizačního štábu Jaromír Horák (první zleva). Foto: Josef Zajíc
40. ročník Štěpánského běhu Porubou odstartoval jeho zakladatel Jaromír Horák

K závodu se přihlásilo 186 závodníků vyhlášených kategorií. Muži byli rozdělení do kategorii A - do 39 let, B do 49 let, C - do 59 let D nad 60 let. Ženy měly vyhlášeny tři věkové kategorie: E- do 34 let, F - do 44 let a G - nad 45 let. 

Závodníci se převlékali, rozcvičovali a běželi v areálu Sportovního a rekreačního zařízení SAREZA v Ostravě-Porubě. Pořadatelé z TJ Liga stovkařů Ostrava připravili náročnou trať 14 km dlouhou. Trať byla především náročná také tím, že závodníci běželi za plného silničního provozu. Městská policie Ostrava pomáhala při organizaci na šesti klíčových místech označené tratě závodu.

Závodníky před startem přivítal předseda organizačního výboru PhDr. Ing. Jaromír Horák, který běh pořádá od prvního ročníku. Závodníkům podrobně vysvětlil trať, která byla zveřejněná na plánku v centru shromaždiště.

V 10 hodin byl závod odstartován. Z pohledu statistiky se závodu za 40 let, včetně 40. ročníku, zúčastnilo 4866 závodníků. Do současné doby drží traťový rekord Aleš Miko z roku 2007 časem 44:57 a Irena Šádková z roku 2003 časem 49:58. Ani v letošním roce nebyly rekordy překonány.

Vítězové bez ohledu na kategorii:

Ženy: 1. Petra Pastorová, Ostrava, 54:31, 2. Kateřina Bluchová, SSK Vítkovice, 54:45, 3. Ivana Zbořilová, Karviná, 55:57.

Muži: 1. Martin Ocásek, Krnov, 45:30, 2. Petr Muraz, Ostrava, 48:23, 3. Patrik Pastor, Ostrava, 48:44.

Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi pohár a ocenění. Dalších 35 cen bylo rozděleno formou tomboly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků