Hlavní obsah
Všech 12 repríz inscenace Cyrano s Michalem Dlouhým bylo vyprodáno už v den premiéry 30. 6. Foto: Divadelní léto pod plzeňským nebem

11. ročník Divadelního léta zaznamenal rekordní návštěvnost

Divadelní léto pod plzeňským nebem letos navštívilo téměř 9 000 diváků, což je oproti minulým letům, kdy se návštěvnost pohybovala 8 000 diváků, rekordní počet. Všech 12 repríz inscenace Cyrano s Michalem Dlouhým bylo vyprodáno už v den premiéry 30. 6.

Všech 12 repríz inscenace Cyrano s Michalem Dlouhým bylo vyprodáno už v den premiéry 30. 6. Foto: Divadelní léto pod plzeňským nebem
11. ročník Divadelního léta zaznamenal rekordní návštěvnost

Divadelní scéna vyrostla letos v Proluce v Křižíkových sadech. Doprovodný program tu začal už 18. 6. představením Tance Praha. V červenci se kromě Cyrana odehrály i čtyři reprízy loňské úspěšné tragikomedie Akvabely a v rámci doprovodného programu se také uskutečnil Improzápas a Open Air Slam. Ani letos nechyběl Divadelní tábor. Tečkou za 11. ročníkem Divadelního léta byla 28. 7. letošní novinka - Festival hereckých kapel. Organizátoři už nyní chystají 12. ročník, jehož premiérovou inscenací bude Strakonický dudák.

"Rádi bychom poděkovali za přízeň a rekordní zájem všem našim divákům! Mrzí nás, že jsme nemohli uspokojit všechny zájemce o Cyrana, plánujeme ale samozřejmě několik repríz na druhou polovinu července 2019. A také již připravujeme nový titul, Strakonického dudáka v režii mladého talentovaného umělce, herce a režiséra Marka Němce," říká ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

Místo, kde se bude příští rok Strakonický dudák hrát, není zatím potvrzené, opět by to ale měl být nový zajímavý prostor v blízkosti centra města Plzně. Premiéra se odehraje na konci června 2019 a po ní bude v první polovině července následovat deset repríz. "Na příští ročník Divadelního léta, tedy na Strakonického dudáka i na Cyrana, připravujeme opět tradiční vánoční vouchery, které budou v prodeji už na podzim," upozorňuje Marcela Mašínová. Na podzim se také uskuteční oblíbené setkání pro přátele a příznivce Divadelního léta.

V průběhu 12. ročníku v roce 2019 plánuje Divadelní léto zopakovat rovněž příměstský Divadelní tábor pro mládež ve věku 9 – 15 let, který se letos uskutečnil už druhým rokem, a připravuje se i doprovodný program. Festival hereckých kapel by měl opět přivést na pódium známé herecké tváře v rolích muzikantů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků