Hlavní obsah

Většina Ukrajinců zdobí stromek až na Nový rok

Pro Ukrajince nastává vánoční čas podle toho, k jakému náboženství se hlásí a jaké tradice ctí. Římští katolíci slaví narození Krista stejně jako Češi od 24. prosince do 6. ledna. Pravoslavní a vyznavači řeckokatolické liturgie mají Vánoce od 6. do 19. ledna.

Většina Ukrajinců zdobí stromek až na Nový rok

Vánoční stromek na Ukrajině by měl být co největší, až ke stropu. Rodiny ho zkrášlují ořechy, jablíčky, bonbóny a ozdobami. Dříve se v pravoslavných domácnostech stavěl v pozdním odpoledni 6. ledna, kdy se slaví Svatý večer.

Od dob Sovětského svazu ale většina Ukrajinců zdobí stromek – jolinku – už k Novému roku. To je také čas pro nadílku dárků.

Na Svatý večer 6. ledna se rodiny scházejí u vánočního stolu, aby si připomněly narození Ježíška v Betlémě. Hospodyně připravují celkem dvanáct jídel, která symbolizují dvanáct apoštolů.

Po večeři chodí Ukrajinci koledovat. Zpívají, podobně jako Češi, písně Tichá noc a Narodil se Kristus pán. Tradiční ukrajinskou koledou je píseň Nova radosť stala.

Následující dny jsou také sváteční, 7. ledna se slaví Ridzvo Christovo, 8. ledna svátek Panny Marie a na 9. ledna připadá svátek Stepana.

Dne 14. ledna – na Nový rok (pravoslavný a řeckokatolický Nový rok) chodí koledovat chlapci. Na navštívené spoluobčany házejí pšeničná zrna. Ta mají přinášet bohatství a zdraví.

Na Štědrý večer, který připadá na 18. leden, se rodina opět sejde u svátečního stolu. Tentokrát se ovšem podávají pouze postní, tedy bezmasá jídla.

Svátky končí 19. ledna, kdy přichází čas pro Jordan – tradiční svěcení vody.

Ukrajinské hospodyně připravují speciální vánoční stůl

O Svatém večeru nesmí na tabuli chybět seljodka (slaneček), rožděstvěnskij kolač (obdoba české vánočky), postní boršč, tedy vývar s houbovými oušky (taštičky plněné houbovou náplní).

Tradičním vánočním jídlem je i několik druhů pirohů s různými náplněmi – bramborovou se smaženou cibulkou, bramborovou s tvarohem, bramborovou s kysaným zelím.

Podávají se i holubci – zavinutý zelný list s bezmasou náplní. Rozhodně je třeba servírovat sladký pokrm zvaný Kuťa. Jde o uvařená zrna pšenice, ochucený a tepelně zpracovaný mletý mák, med, nasekané ořechy a rozinky. Směs se zamíchá, lehce dochutí cukrem a podává na stůl.

Další ukrajinskou vánoční specialitou jsou i koblihy zvané pampušky. A také kompot uvařený ze sušeného ovoce – základem jsou jablka, švestky, hrušky. V některých regionech Ukrajiny se do vánočního kompotu dávají i sušené meruňky nebo sušené lesní plody.

Mezi 7. a 9. lednem se navštěvují příbuzní a známí. V té době už se podávají masité pokrmy. Na stolech nechybí šinka (šunka), pečené maso, huspenina, krovjanka (obdoba českých jelítek), placok (koláč s různou náplní).

Běžné jsou i nakládané okurky, rajčata, houby. A také pirohy a už zmínění holubci – nyní s masovou náplní.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků