Hlavní obsah
Instalace vánočního stromu na Staroměstském náměstí Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Vánoční trhy na Staromáku nabídnou „tradiční” ústřice, krevety i burgery

O víkendu začínají na Staroměstském náměstí adventní trhy. Kromě tradičních pochutin na nich návštěvníci najdou i poněkud alternativní nabídku. Vánoční speciality v podobě perníčků či svařáku totiž doplní také sváteční burgery, vafle nebo ústřice s krevetami.

Instalace vánočního stromu na Staroměstském náměstí Foto: Roman Vondrouš, ČTK
Vánoční trhy na Staromáku nabídnou „tradiční” ústřice, krevety i burgery

Nabídku stánků zveřejnil organizátor na svých internetových stránkách. Oproti minulým létům přibyly právě nepříliš tradiční vánoční dobroty v podobě mořských plodů a podobně. Jinak ale na trzích návštěvníci naleznou vše, na co jsou zvyklí, ať už velké palačinky, pečené kaštany, různé oplatky nebo klobásy a svařené víno.

Trhy budou zahájeny tuto sobotu a ve stejný den proběhne i rozsvícení stromku. Tím je v letošním roce 22metrový smrk ztepilý ze soukromé zahrady ze Semil, který pracovníci od úterního rána zdobí.

Mapa trhů

Foto: Trhy Praha

Po celou dobu konání trhů, které se uzavřou šestého ledna, si budou moci návštěvníci užít také mnohá vystoupení na velkém pódiu. Představí se folklórní, národopisné a dětské soubory z České republiky i ze zahraničí.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí se pravidelně umisťují v žebříčcích těch nejhezčích na světě. Před několika lety je mezi desítku nejkrásnějších zařadil také zpravodajský server CNN.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků