Hlavní obsah
Vánoční hvězda Foto: stars-for-europe.com

Vánoční hvězda rozzáří každou domácnost

Vánoční hvězda neboli poinsettie je nedílnou součástí adventního období v mnoha domácnostech. Přitom se jedná o vcelku nenáročnou rostlinu. Stačí pár jednoduchých triků a zůstane krásná ještě dlouho v novém roce.

Vánoční hvězda Foto: stars-for-europe.com
Vánoční hvězda rozzáří každou domácnost

Jako každý člen domácnosti, i poinsettie potřebuje naši péči. Nelíbí se jí usazení do vody: pokud ji budete zalévat příliš mnoho, může to vést až ke ztrátě barvy nebo k opadání listů. Je daleko horší zalévat tuto rostlinu příliš, než málo.

I symptomy žízně, jako jsou zvadlé listy, mohou být snadno řešitelné trochou zálivky. V období květu stačí vaší adventní rostlině trocha vody jednou za dva dny. Abyste se vyhnuli skvrnám a hnědým okrajům listů, můžete do zálivky jednou měsíčně přidat jakékoli běžné hnojivo.

Vánoční hvězda

Foto: stars-for-europe.com

Na co dbát při nákupu

Výběr správné rostliny je zásadní faktor. Žádná péče na světě vám nepomůže, nesplňuje-li poinsettie standardy té nejvyšší kvality už přímo v obchodě. Proto byste měli tuto květinu pečlivě vybírat už tam. Nejlepší je taková, která není nijak viditelně poškozena, je hustě zelená a má pučící květy. Je důležité vědět, že - na rozdíl od všeobecného povědomí - nejsou květy barevné vrchní listy, ale malé pupeny v jejich středu.

Také byste měli sledovat, kde se poinsettie nachází přímo v obchodě, ve kterém ji kupujete; neměli byste si například pořídit takovou, která byla umístěna blízko vchodu, kde ji mohl “ofouknout” studený vzduch. Stejně tak byste měli zkontrolovat vlhkost půdy, abyste se přesvědčili, že rostlinka byla dostatečně zalévána. Po zakoupení si ji nechte v obchodě pečlivě zabalit a nenechávejte ji v zimním chladu příliš dlouho.

Vánoční hvězda

Foto: stars-for-europe.com

Správné umístění

I když je v mnoha jazycích známa jako vánoční hvězda, poinsettie ve skutečnosti vůbec nemá ráda chlad. Studený vzduch ji rychle ničí. Nejspokojenější je při pokojové teplotě mezi 15 až 22 stupni Celsia, ale zvládne i větší výkyvy. Dlouho si budete užívat barevnou krásu této rostliny, když ji budete udržovat na světlém místě s trochou přímého slunce, ale ve větší vzdálenosti od topení.

Vánoční hvězda

Foto: stars-for-europe.com

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků