Hlavní obsah
Zázvorky dokáží velmi rychle provonět byt a navodit atmosféru Vánoc. Foto: Profimedia.cz

Vánoční cukroví - staročeské zázvorky

Zázvorky patří mezi tradiční cukroví, které zdobilo vánoční stůl již našich prababiček. Pro některé lidi je toto křehoučké a tolik voňavé cukroví symbolem Vánoc a bez nich prostě Vánoce ani nemohou být.

Zázvorky dokáží velmi rychle provonět byt a navodit atmosféru Vánoc. Foto: Profimedia.cz
Vánoční cukroví - staročeské zázvorky

Recepty na tradiční zázvorky:

1. varianta - zázvorky ve velkém stylu ....
Suroviny: 6 celých menších vajec, 500 g hrubé mouky, 500 g hladké mouky, 400 g práškového cukru, 4 polévkové lžíce rozpuštěného tuku - máslo nebo rostliný tuk jako Hera, 35 g mletého zázvoru, 20 g pekařské droždí

Postup: Vejce, cukr a mletý zázvor našlehejte do pěny. Po lžicích přilévejte vychladlý, ale tekutý tuk. Postupně přisypte mouku smíchanou s droždím a vypracujte těsto, které nechte nejméně 30 minut odpočinout.

 

Z těsta vyválejte placku, ze které vykrajujte typické zázvorkové tvary. Syrové zázvorky dejte na pečící papír a nechte uschnout cca 8 - 10 hodin. Tvary nesmí příliš okorat!

 

Po odpočinutí vyložte pečící plechy papírem a rozložte zázvorky tak, abyste horní stranu zázvorek položili opačně. Jinak cukroví neudrží tvar a rozteče se.

 

Pečte velmi pomalu v mírně vyhřáté troubě (170 °C) do nažloutlé barvy dětských piškotů. Po vychladnutí uložte do dózy a nechte změknout. Uložte v chladu. Trvanlivost zázvorek je neomezená a proto se pečou mezi prvními.

Rady našich babiček

Zázvor každý nemusí a proto ho lze dát jen opravdu velmi málo, méně než uvádějí recepty, aby cukroví pouze provoněl.

Vykrájené zázvorky musí na plechu odležet nejméně 5 hodin a max. 12 hodin - málo nebo naopak hodně odleželé až oschlé cukroví se může při pečení roztékat.

Pokud máte rádi měkké zázvorky, pak do krabice s nimi přidejte krajíc chleba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků