Hlavní obsah
Strážníci v Brně nahráli CD s vánočními koledami. Foto: ČTK

Strážníci v Brně nazpívali koledy, chtějí tak podpořit děti s postižením

Brněnští strážníci chtěli před Vánoci udělat dobrou věc a pomoci nemocným a postiženým dětem, proto nazpívali vánoční album s koledami s názvem Křídla úsměvu, z jehož prodeje půjdou peníze právě těmto dětem. Mezi interprety jsou členové pěších hlídek i autohlídek, vedoucí služeben či obsluha kamerového systému, ale i dva umělci z Městského divadla Brno, Alena Antalová a Petr Gazdík.

Strážníci v Brně nahráli CD s vánočními koledami. Foto: ČTK
Strážníci v Brně nazpívali koledy, chtějí tak podpořit děti s postižením

Na albu je devět písní, jde výhradně o české koledy. Záměrem bylo, aby si je mohl zazpívat úplně každý a aby posloužily třeba jako příjemná kulisa u štědrovečerní večeře. Ve výběru tak nechybí Narodil se Kristus Pán, Jak jsi krásné neviňátko či Veselé vánoční hody.

Koledy nazpívalo jednadvacet pracovníků městské policie, část spolu s Alenou Antalovou a Petrem Gazdíkem. Část nákladu zamíří k organizaci Velvet Smile, která řídí svoji činnost právě z Brna. Podporuje rodiny vážně nemocných a handicapovaných dětí i oběti domácího násilí. Výtěžek pomůže hradit rehabilitace či zdravotní pomůcky.

„Přejeme si, aby k rodinám dolehlo, že na ně myslíme, podporujeme je a nejsou ve svém boji samy. Věřím, že je poslech rozveselí a rozjasní jim vánoční svátky. Velmi mě těší, že se tento naprosto netradiční počin vydařil a všem, kdo se o to zasloužili, patří mé srdečné poděkování a úcta,” dodal ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal.

Lidé, kteří chtějí album získat a současně pomoci potřebným rodinám, se mohou obrátit na e-mailovou adresu: darek@velvetsmile.com. Po rozvolnění mimořádných opatření proti šíření koronaviru bude CD k dostání i na pokladnách Městského divadla Brno v Lidické ulici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků