Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Strávit Vánoce na pláži touží stále více Čechů

Užít si Vánoce v teple u moře chce stále více Čechů. Většina exotických pobytů na závěr roku je již vyprodaná. Největší zájem je o Spojené arabské emiráty (SAE), poptávka po Egyptu naopak klesla. V minulých letech byl větší zájem o exotické pobyty na Silvestra, letos chtějí Češi prožít u moře spíše Vánoce. Koncem roku vyjede za exotikou asi 20 000 Čechů, vyplynulo z ankety mezi prodejci zájezdů.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Strávit Vánoce na pláži touží stále více Čechů

„S velkým náskokem vedou Spojené arabské emiráty, meziročním skokanem roku je rozhodně Kuba. Na Vánoce a Silvestra byly tyto termíny téměř vyprodány již zhruba v půlce října," uvedl mluvčí CK Fischer Jan Osúch.

V předchozích letech Češi spíše trávili u moře silvestra, letos se to změnilo. „Zatímco minulé roky jednoznačně 'vedl' zájem o silvestrovské pobyty a o pobyty zahrnující Vánoce byl menší zájem, letos je tomu naopak," potvrdil marketingový ředitel CK Exim tours Stanislav Zíma.

Po nedávném pádu ruského letadla klesl zájem o Egypt. Listopadové teroristické útoky v Paříži turistům zájem o cestování a zimní dovolenou u moře nevzaly. „V souvislosti s útoky jsme nezaznamenali snížený zájem o exotické destinace - klienti vnímají, především karibské destinace jako velmi bezpečné," uvedl Hynek Špinar z Čedoku.

V zimě vycestují desítky tisíc Čechů

Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur jsou exotické pobyty na Vánoce a Silvestra již vyprodané. „Nyní je absolutní nedostatek letenek, buď jsou již vyprodané v nejžádanějších termínech, nebo jsou velmi drahé. Teď lze sehnat poslední pobyty na sváteční termíny pouze do Egypta, na Kapverdské ostrovy či do SAE," uvedla výkonná ředitelka asociace Kateřina Petříčková.

Na konci roku vycestuje podle asociace do exotických destinací okolo 20 000 Čechů. Za celou zimní sezónu pak přes 150 000 českých turistů. Svátky u moře chtějí trávit hlavně páry. Zájem o exotické pobyty už nemají jen movití lidé, ale stále více i klienti se středními příjmy.

Vyhledávač slev Skrz.cz registruje oproti loňsku přibližně o 15 procent vyšší zájem o exotické pobyty v termínech na konci roku. Ceny pobytů v exotických destinacích na Vánoce a Silvestra jsou o 30 až 40 procent vyšší, než je roční průměr.

Například desetidenní pobyt na Silvestra v Karibiku s all inclusive servisem ve čtyřhvězdičkovém hotelu na Isla Margarita lze pořídit za 30 000 korun, osm dní u Rudého Moře za stejných podmínek v egyptském letovisku Marsá Alam pak od 18 000 korun. Týdenní pobyt v SAE v tříhvězdičkovém hotelu lze ve vánočním termínu pořídit kolem 20 000 korun, na přelomu roku pak kolem 28 000 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků