Hlavní obsah
Vánoční strom v Římě Foto: ČTK

Římané opět středem posměchu. Loni měli vánoční strom opelichaný, letos je olámaný

Vánoční stromek na Benátském náměstí v italském Římě ani letos neušel žertům na sociálních sítích. Zatímco loni překřtili Římané vánoční stromek na „opelichance”, letos mají „polámance”. Loni stejně jako letos se stal stromek vděčným důvodem ke kritice neschopnosti radnice, v jejímž čele stojí Virginia Raggiová z protestního Hnutí pěti hvězd (M5S). Dodavatel Římany uklidňuje, že větve budou uchyceny na původní místa.

Vánoční strom v Římě Foto: ČTK
Římané opět středem posměchu. Loni měli vánoční strom opelichaný, letos je olámaný

„Co je ošklivějšího než strom bez jehličí? Je to snadné - strom bez větví. M5S se to podařilo,” napsala na Twitteru jedna z uživatelek. „Od opelichance k polámanci, Virginia Raggiová a stromečky si moc nerozumí," uvedl další. [celá zpráva]

Nicméně firma, která 23 metrů vysoký strom dodala, tvrdí, že není čeho se obávat. Jakmile se strom ukotví, všechny polámané větve budou uchyceny na svá místa.

„Pamatovali jsme na to předem. Dalo se čekat, že během zhruba 700 kilometrů dlouhé cesty se nějaké větve naštípnou či zlomí. Strom musel být určitým způsobem svázaný, abychom splnili všechny bezpečnostní předpisy,” vysvětlil Giuseppe Spertini, majitel obory Cittiglio, odkud strom pochází.

Vánoční strom na Benátském náměstí v centru Říma je kvůli padajícímu jehličí terčem vtipů.

Foto: Tony Gentile, Reuters

Obora leží u Laggo Maggiore severozápadně od Milána. Spertini tvrdí, že 8. prosince, kdy se bude stromeček rozsvěcet, bude v perfektním stavu.

Téhož dne bude také uvedena politická vánoční komedie Natale a cinque stelle (Vánoce s pěti hvězdami), kterou režíroval Marco Risi. Film neskončí v kinech, ale bude jej vysílat internetová televize Netflix, která rozsvěcení římského stromku letos sponzoruje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků