Hlavní obsah
 

Pražská tržnice se o víkendu proměnila ve venkovní divadelní galerii

Na čtyři dny, od čtvrtka 10. do neděle 13. prosince, se Pražská tržnice v Holešovicích proměnila ve venkovní divadelní galerii s oživlými obřími loutkami a akrobatickými stroji. Galerie vznikla v rámci pouličního festivalu Za dveřmi, který na sebe upozornil již na konci listopadu průvodem s loutkou sedmimetrového Anděla na Staroměstském náměstí v Praze.

 
Pražská tržnice se o víkendu proměnila ve venkovní divadelní galerii

Venkovní divadelní galerie v Pražské tržnici hostila divadelní instalace tvořené osvětlenými obřími loutkami, akrobatickými stroji či kyvadly. Součástí byla také vystoupení akrobatů z mechanického lunaparku MonsterVille.

Lidé měli možnost na jednom místě zhlédnout umělecké konstrukce, které Česko reprezentovaly na Světových výstavách EXPO v čínské Šanghaji a v italském Miláně či na zahájení formule 1 v Bahrajnu.

Součástí venkovní galerie byly také svítící medúzy.

Foto: Novinky

Dominantním prvkem byly například svítící medúzy, závěsná květina či obří loutka lva, která se představí také v českém pavilonu na EXPO v Dubaji v příštím roce. Venkovní galerie vznikla ve spolupráci se sdružením umělců V.O.S.A. Theatre, jehož členové se převlékli do role galerijních kustodů.

Obří loutka lva se představí také příští rok na Světové výstavě EXPO v Dubaji.

Foto: Novinky

Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi vznikl po vzoru podobných akcí pořádaných v dalších evropských hlavních městech a jeho snahou je oživit nejen centrum hlavního města v letních měsících. V Praze se koná od roku 2008. Letos se poprvé pořadatelé rozhodli festival uskutečnit v zimní edici.

Jeho součástí jsou též andělské průvody, které se konají každou adventní neděli. Při té první, 29. listopadu, prošla Staroměstským náměstím v doprovodu s chůdaři sedmimetrová loutka anděla. Další průvod je naplánován na neděli 20. prosince na Mariánském náměstí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků