Hlavní obsah
 

Pařížskou třídu Champs Elysées rozzářila vánoční výzdoba

Paříž - město světel - září ještě více po tom, co se útočiště všech zamilovaných rozzářilo romantickou vánoční výzdobou. Všemu korunuje proslulá, turisticky velmi oblíbená Eiffelova věž, posetá zlatými blikajícími světélky, která jako by připomínala obří vánoční stromeček.

 
Pařížskou třídu Champs Elysées rozzářila vánoční výzdoba

Ohromnou a okouzlující vánoční show spustilo hlavní město Francie ve čtvrtek 21. listopadu. Jednu z nejznámějších ulic v Paříži Champs Elysées rozzářila velkolepá vánoční výzdoba. Celou úchvatnou show doplňovaly osvětlené košaté stromy, nastrojené zářivými žárovkami, které co chvíli měnily barvy.

Silvana, Argentinka žijící ve Francii, byla vyzdobeným hlavním městem naprosto uchvácena. „Je to nádherné, doopravdy krásné! Přišli jsme i přesto, že je velká zima a čekali jsme 45 minut. Děkujeme starostovi. Je to nádherné.”

Slavnostní zimní výzdobu korunuje tradiční Vánoční trh, kde si návštěvníci mohou koupit svařené víno, francouzské palačinky, ale i spoustu drobností a suvenýrů. Rozsvícený a nazdobený bulvár Champs Elysées je jednou z největších turistických atrakcí v Paříži.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků