Hlavní obsah
 

Nekvalitní vánoční osvětlení dokáže způsobit požár během několika sekund

Ozdobná světla patří k Vánocům stejně jako třeba cukroví, vánočka nebo svařené víno. Málokdo si ale uvědomuje, že pokud jsou nekvalitní, mohou napáchat nevyčíslitelné škody. Prohlédněte si záběry z kamery, které ukazují, jak rychle dokážou vzplanout na vánočním stromku.

 
Nekvalitní vánoční osvětlení dokáže způsobit požár během několika sekund

Elektrické vánoční osvětlení tvoří nepostradatelnou součást Vánoc a nechybí ve většině českých domácností. Pravdou ale je, že při špatném výběru dokáže pořádně znepříjemnit svátky. Na videu se můžete přesvědčit o tom, jak málo stačí k tomu, aby vzplál nejen samotný strom, ale i celá domácnost. Jak se neštěstí vyhnout?

Hasiči doporučují kupovat pouze certifikovaná světla, stejně tak je dobré je vyzkoušet mimo stromek. Pozor byste si měli dát zejména na osvětlení koupené na tržnici nebo z asijských e-shopů. Vsaďte raději na renomované firmy.

Zalévejte

Co se týče ceny, zde se opravdu nevyplatí šetřit, levná světýlka mají větší sklony k závadnosti. Stromek byste také neměli nechávat dlouho osvětlený bez dozoru a na noc by se pak světla měla vypínat zcela.

Důležitá je ale také správná péče o samotný stromek. Pokud máte doma živý strom, pak jej nezapomínejte pravidelně rosit a zalévat. Dobře zalévaný strom může požár zpomalit či mu zcela zabránit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků