Hlavní obsah
 

Nejvýkonnější počítač od Applu se začne prodávat ještě před Vánocemi

Několik dlouhých měsíců čekají fanoušci na příchod špičkového Macu Pro, což má být nejvýkonnější počítač v nabídce společnosti Apple. Zástupci podniku nyní slíbili, že novinka přijde na trh ještě před Vánocemi.

 
Nejvýkonnější počítač od Applu se začne prodávat ještě před Vánocemi

Původně se měl Mac Pro začít prodávat ještě v listopadu. Koneckonců i na oficiálních stránkách Applu lze dohledat informace, že nejvýkonnější stroj s logem nakousnutého jablka přijde „během podzimu“.

Tuto informaci však nyní zástupci amerického počítačového gigantu upravili s tím, že dostupnost je naplánována na prosinec. Zda to platí pouze pro americký trh, či pro celý svět, však v tuto chvíli ještě není jasné.

Šéf Applu Tim Cook s novým Macem Pro

Foto: Jeff Chiu, ČTK/AP

Základní sestava by se měla prodávat v přepočtu okolo 160 tisíc korun. Například 200 tisíc případní zájemci zaplatí za nejlepší procesor, půl milionu za nejvyšší kapacitu operační paměti, 300 tisíc za špičkové karty a další desítky tisíc korun za disky a další výbavu.

Podtrženo, sečteno. V nejlepší výbavě se snadno dostanete na částku okolo jednoho milionu. Na přesné ceny pro tuzemský trh si nicméně budeme muset ještě počkat.

Vysoká cenovka nicméně odpovídá nabízené výbavě. V té nejvyšší konfiguraci totiž Mac Pro nabídne 28jádrový procesor Intel Xeon, a dokonce až 1,5 terabajtu operační paměti – to zatím žádný stolní počítač nenabídl.

Mac Pro

Foto: archív výrobce

Sestava navíc může být vybavena hned několika grafickými kartami AMD Radeon Vega II s 32GB pamětí a výkonem 14 teraflops, stejně jako speciálním grafickým akcelerátorem Afterburner.

Teoreticky tedy novinka s logem nakousnutého jablka nabídne dostatek výkonu pro hraní libovolných her v nejvyšším možném rozlišení, častěji však bude volbou skutečných profesionálů – například jedinců, kteří potřebují střihat videa v 8K rozlišení, nebo upravovat velké množství fotografií. Stejně tak poslouží tento stroj grafickým designérům, architektům či vývojářům.

Mac Pro

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků