Hlavní obsah
 

Na pražské Staroměstské náměstí dorazil vánoční strom

Na Staroměstském náměstí v Praze stojí od noci na úterý vánoční strom. Jeho doprava po trase dlouhé asi 120 kilometrů byla bezproblémová, stejně jako vztyčení a ukotvení stromu na náměstí, uvedl Martin Švestka z přepravy. Smrk bude hlavní dominantou tradičních vánočních trhů, poprvé se rozsvítí v sobotu v 17:30.

 
Na pražské Staroměstské náměstí dorazil vánoční strom

Letošní strom pochází od městysu Pecka na Jičínsku. Jedná se o 70 let starý smrk ztepilý, pokácen byl v neděli. Věnovala ho rodina Wolfových na památku Františka Wolfa, majitele okolních lesů. Vybrán byl již loni, kdy jej ale nakonec nahradil jiný z České Lípy.

Po opracování je vysoký asi 22 metrů, z čehož jsou spodní dva metry zasazené do kotevní jímky v dlažbě Staroměstského náměstí.

Světelná animace až do ledna

Město nechystá jedno slavnostní rozsvícení, ale denní světelnou animaci s hudbou každou hodinu mezi 17:30 a 20:30 od soboty až do 6. ledna. Důvodem je bezpečnost a větší komfort návštěvníků. Praha začala opakovat slavnostní rozsvěcení stromku v roce 2015, předtím byla akce jednorázová a Staroměstské náměstí bylo přeplněné lidmi.

Letošní vánoční trhy budou kromě stromu lákat i na novou výzdobu z přírodních materiálů a nové prodejní stánky s českým zbožím. Chystají se i dílničky pro děti či promítání pohádek, večery vyplní kulturní program. Pódium bude v rohu náměstí, aby nezakrývalo výhled na Týnský chrám.

Anketa
Půjdete se podívat na vánoční světelnou animaci na pražské Staroměstské náměstí?
Ano
12.4 %
Ne
87.6 %
Celkem hlasovalo 960 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků