Hlavní obsah

Marta Kubišová se snaží o Vánocích vyrovnat mamince

Nedávno ukončila kariéru, takže na přípravu Vánoc bude mít o dost více času. Zpěvačka Marta Kubišová ale přiznává, že ač se snaží, jak chce, nejlepší svátky vždycky stejně dokázala připravit její maminka.

Marta Kubišová se snaží o Vánocích vyrovnat mamince

„Vánoce máme obvyklé, ale s dcerou Kateřinou nejíme ryby, tak máme většinou krůtí řízek a samozřejmě jihočeský bramborový salát,“ popisuje zpěvačka.

Své zvířecí miláčky ale jídlem o Vánocích nerozmazluje. „Ti mají své obyčejné jídlo. Když jsem jim jednou dala smažený řízek, nechtěli to a když chtěli, tak jim bylo špatně. Od té doby to nepokouším, kromě psa je všem šestnáct nebo sedmnáct let,“ vysvětluje.

„Nejlepší Vánoce byly, dokud je dělala maminka. Ale třináct let už ji nemám. Snažím se všechno uvařit, upéct, shromáždit a objednat, a musím uznat, že to přece jenom je docela práce,“ přiznává paní Kubišová.

A jak ona sama, jako jeden ze symbolů sametové revoluce, prožívala svátky na konci roku 1989?

„Nemohu na ně zapomenout. Tehdy jsem naštěstí ještě maminku měla, takže se starala o Kateřinu a o to, aby vůbec nějaké Vánoce byly. Dokonce začínala péct na mé narozeniny prvního listopadu. Později mi říkala, že se na mě dívala v televizi a u toho jí padaly slzy do těsta,“ dodala Marta Kubišová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků