Hlavní obsah

Lucie Bílá se na Vánoce schází s celou vesnicí

Zpěvačka Lucie Bílá neponechává nákup vánočních dárků náhodě. „Dárky sbírám už od září, protože chci být připravená. Vánoční turné mi totiž letos končí až 23. prosince, a to bych toho moc nestíhala,“ svěřila se. A upřesnila, jak se u nich v Otvovicích na Vánoce scházejí.

Lucie Bílá se na Vánoce schází s celou vesnicí

U stolu ve zpěvaččině domě na Vánoce večeří nejen ona s přítelem a synem. „Bývají u nás i moji rodiče a maminka mého partnera. Ale setkává se ten den celá rodina, protože jsme všichni v jedné vesnici. Bydlíme vedle kapličky a tam se celá vesnice ještě před štědrovečerní večeří schází. Zapálíme svíčky, popřejeme si a zazpíváme. To je tradice, která se netýká jen mojí rodiny,“ vyprávěla.

A co se u Lucie doma jí? „Mám ráda mámin bramborový salát. Sama jsem se o něj pokoušela. Ale i když tam dávám stejné věci, nikdy není tak dobrý. Můj táta zase dělá řízky, smažíme kapra. Ale od té doby, co mám Petra, máme i vlastní rybí polévku. Tu jsem nikdy nevařila a vždycky jsem si ji vyprosila od sousedů. Mívala jsem tak i pět druhů. Ale ta Péťova je stejně nejlepší,“ chválila Petra Makovičku.

Kdyby chtěl někdo Lucii potěšit, má v dárcích jasno. „Nechci dárky pro Lucii Bílou, ale pro Hanku Zaňákovou. Takže různé příze, háčky, nebo knížky, jak se co dělá v ručních pracích,“ přiznala.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků