Hlavní obsah
Stánky s vánočním zbožím jsou v obležení dětí i dospělých. Foto: Bohuslav Borovička, Právo

Legendární vánočkový trh v Drážďanech láká na mezinárodní speciality

V adventu jsou Drážďany oblíbeným turistickým cílem díky jednomu z nejstarších vánočních trhů v Německu – světoznámému vánočkovému trhu.

Stánky s vánočním zbožím jsou v obležení dětí i dospělých. Foto: Bohuslav Borovička, Právo
Legendární vánočkový trh v Drážďanech láká na mezinárodní speciality

 Vznik trhu sahá do roku 1434. Vrcholem vánočkového trhu je slavnost štol: obří vánoční štola o hmotnosti asi čtyř tun putuje od Zwingeru kolem Semperovy opery, kostelů Hofkirche a Frauenkirche až na vánočkový trh, kde je pak rozřezána a prodávána návštěvníkům.

Vrcholným zážitkem adventu jsou také prohlídky a akce v jedinečném prostředí historických drážďanských staveb. Je možné si je podle dostupnosti zarezervovat například v rámci vánočního paušálu Maritim Hotel & Internationales Congress Center Dresden – nabízí třeba vstup do historické Zelené kupole nebo vstupenku na koncert Gloria in excelsis deo ve Frauenkirche o vánočních svátcích. Nabídky drážďanských hotelů najdete na (www.dresden.de).

Obchodníci budou v historických krojích

Středověké vánoční trhy v kulise malebných staletých městských center nebo hradů jsou stále oblíbenější. Příkladem může být esslingenský středověký a vánoční trh, který je i díky pochodňovému průvodu, dni provazníků a středověkému koncertu považován za vánoční trh, který je v Německu nejbohatší na zážitky. Od 24. listopadu do 22. prosince 2009 budou obchodníci v historických krojích nabízet své zboží stejně jako před mnoha staletími.

Barvíři, výrobci plsti, kováři, provazníci nebo foukači skla budou názorně demonstrovat staré řemeslné umění, o zábavu se navíc postarají šumaři a polykači ohně. (www.esslingen-tourist.de).

Od 19. listopadu do 23. prosince se bude uprostřed Porúří konat essenský vánoční trh s mezinárodně pestrou atmosférou. Své speciality a umění tu nabídnou obchodníci z mnoha zemí. Vedle lahodných peruánských brambor tu k mání budou africké dřevořezby, ozdoby z Indie a mile kýčovité nápady na dárky z USA. Essen se v předvánoční době rozzáří i mimo vánoční trh v rámci Týdnů světla do 9. ledna 2010.

Centrum města rozsvítí motivy velkoformátových světelných obrazů. Tématem je hlavní město kultury Ruhr 2010. (www.lichtwochen.essen.de)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků