Hlavní obsah
Apple HomePod Foto: Stephen Lam, Reuters

Domácí asistentka od Applu se před Vánocemi prodávat nebude

Měl to být jeden z velkých hitů letošních Vánoc – úplně nový produkt s logem nakousnutého jablka po několika letech. Řeč je o speciálním reproduktoru HomePod, který bude v domácnostech fungovat v podstatě jako osobní asistentka. Jeho uvedení se však nakonec posouvá až na příští rok.

Apple HomePod Foto: Stephen Lam, Reuters
Domácí asistentka od Applu se před Vánocemi prodávat nebude

HomePod si odbyl premiéru už letos v červnu. Na pulty obchodů měl podle příslibu vedení Applu přijít letos před Vánocemi. [celá zpráva]

Nakonec je ale vše jinak. „Už se nemůžeme dočkat, až uvedeme HomePod – revoluční chytrý reproduktor. Potřebujeme ale více času, abychom jej pro naše zákazníky připravili,“ stojí v oficiálním tiskovém oznámení amerického počítačového gigantu.

Apple HomePod

Foto: Stephen Lam, Reuters

Proč přesně se zahájení prodeje oddaluje až na příští rok – zda Apple řeší hardwarové či softwarové problémy, není v tuto chvíli jasné. Vedení podniku neprozradilo ani to, kdy v příštím roce se novinka začne prodávat.

Co umí?

HomePod je sofistikované zařízení. Dokáže obsluhovat chytrou domácnost na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá.

Pro majitele zařízení s logem nakousnutého jablka to není zas tak velká inovace, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jde totiž o osobní asistentku Siri, kterou americký počítačový gigant v podstatě uzavřel do speciálního oválného reproduktoru.

Novinka se bude nabízet i v tmavém provedení.

Foto: Stephen Lam, Reuters

Díky tomu bude Siri schopná se snáze napojit na systémy pro chytré domácnosti a na dálku řídit například termostaty, různá zabezpečovací zařízení, přehrávat hudbu apod. Apple si přístroj cení na zhruba 350 dolarů, tedy v přepočtu 8200 Kč.

Sluší se nicméně podotknout, že podobná zařízení již nabízejí nějakou dobu i další výrobci. Loni byl představen například konkurenční model Google Home a už v roce 2015 Amazon Echo. Právě první zmiňovaný přístroj je již dostupný i v tuzemských obchodech za necelých pět tisíc korun. HomePod je tak o více než tři tisíce korun dražší.

Zcela nové zařízení představila společnost Apple naposledy na podzim roku 2014. Tehdy šlo o chytré hodinky Apple Watch. [celá zpráva]

Apple Watch

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků