Hlavní obsah
České děti málo čtou. Přitom knížka je oblíbený vánoční dárek. Foto: Tchibo, Novinky

Den pro dětskou knihu vám pomůže vybrat ten pravý vánoční dárek

V sobotu 29. listopadu, den před začátkem adventu, se ve stovce českých veřejných knihoven uskuteční Den pro dětskou knihu. Jeho cílem je propagace dětských knih. Na mnoha místech bude spojen i s prodejem, knížka totiž stále patří k nejčastějším vánočním dárkům. Zájemcům o kvalitní dětskou četbu proto poradí knihkupci i knihovníci.

České děti málo čtou. Přitom knížka je oblíbený vánoční dárek. Foto: Tchibo, Novinky
Den pro dětskou knihu vám pomůže vybrat ten pravý vánoční dárek

Kromě nákupu knižních dárků pro děti budou v knihovnách připraveny soutěže a zábavné pořady pro celou rodinu. Informace o knihovnách, které se k akci připojují, najdete na internetové adrese http://skip.nkp.cz.

Knihovnický svaz, který akci pořádá, připravuje na podporu dětského čtenářství i každoroční Noc s Andersenem - v noci z 31. března na 1. dubna, tedy v předvečer výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

České děti čtou méně

Na děti v knihovnách čekají celonoční programy orientované především na jejich čtení, na čtení nahlas, na to, aby v dětech dospělí vzbudili potřebu číst a dali jim najevo, že čtení může být velmi zajímavá a často až dobrodružná činnost.

České děti totiž čtou podle odborníků v posledních letech velmi málo, a pokud ano, málo čtenému textu rozumějí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků