Hlavní obsah
Sladkovodní ryby - tedy i kapři - jsou u Čechů ve větší oblibě Foto: Profimedia.cz

Češi začali více jíst sladkovodní ryby

Češi začali mít v oblibě sladkovodní ryby. Jejich spotřeba u nás stoupla v roce 2010 na 1,415 kg na osobu. Za poslední dva roky jejich konzumace v českých domácnostech pomalu roste. Vyplývá to ze statistik o produkci a spotřebě sladkovodních ryb, které zpracovává Rybářské sdružení ČR.

Sladkovodní ryby - tedy i kapři - jsou u Čechů ve větší oblibě Foto: Profimedia.cz
Češi začali více jíst sladkovodní ryby

Pozitivní vliv na to, že Češi začali více jíst sladkovodní ryby, má prý zejména dlouhodobá komunikační kampaň Ministerstva zemědělství nazvaná Ryba domácí.

Spotřeba sladkovodních ryb u nás stoupá již druhým rokem, což je rozhodně pozitivní. Obzvlášť uvážíme-li, že mezi lety 2000 a 2008 spotřeba neustále mírně klesala. V porovnání s ostatními zeměmi v Evropské unii ale stále výrazně zaostáváme. Evropský průměr je totiž přibližně 5 kilogramů sladkovodních ryb na obyvatele.

Dřívější trend konzumace ryb pouze o Vánocích se postupně vlivem kampaně daří rozložit i do dalších období roku. Od roku 2008 došlo ke zvýšení prodeje sladkovodních ryb na domácím trhu o 13 %.

Sladkovodní ryby stojí za zájem

Z hodnocení kampaně vyplývá, že ji v poslední době zaznamenalo mnoho nových respondentů. Zatímco v lednu a únoru 2010 vědělo o kampani Ryba domácí 21 % veřejnosti, letos ve stejném období to bylo již 31 %. Pozitivně se také změnila struktura konzumentů sladkovodních ryb. Počet těch, kteří je nejedli, se snížil z 24 % na 20,5 % a naopak vzrostl počet občasných konzumentů, a to z 51,4 % na 54 %.

Propagační kampaň Ryba domácí je spolufinancována z Evropského rybářského fondu a podporuje spotřebu sladkovodních ryb a výrobků z nich. Cílem projektu ovšem není pouze navrátit rybím produktům jejich místo v jídelníčku spotřebitelů, ale také podpořit zájem veřejnosti o produkty rybolovu a akvakultury.

Dýňové rizoto s restovaným kaprem a čerstvými hříbky
Suroviny pro přípravu 4 porcí
Dýňové rizoto:300g dýně, (po 120 g) kapří filety
Dále budeme potřebovat:200 g rýže na rizoto, 2 stroužky česneku, 100 g másla, 200 g čerstvých hříbků, 0,2 l bílého vína, 2 lžíce medu, špetka tymiánu, 2 ks větší šalotky, 0,1 l olivového olej, vývar

Omytou dýni oloupeme, nakrájíme na menší kousky, promícháme se solí, tymiánem a trochou medu a pečeme zvolna v troubě do poloměkka. Polovinu rozmixujeme na hladké pyré a polovinu uschováme na dokončení pokrmu. Šalotku s tymiánem zlehka orestujeme na oleji, přisypeme rýži, opečeme a zalijeme bílým vínem. Po vyvaření po částech přidáváme vývar až do úplného dovaření rizota. Na závěr vmícháme dýňové pyré a máslo.

Kapra očistíme a naložíme do oleje a bylinek. Restujeme z každé strany 5 minut a v závěru přidáme máslo pro vůni.

Rizoto podáváme v hlubokých talířích s kaprem a kousky dýně a hříbky, které jsme krátce orestovali na pánvi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků