Hlavní obsah
Jan Potměšil a Ester Janečková Foto: Česká televize

Adventní koncerty ČT budou opět moderovat Janečková a Potměšil

Adventní koncerty České televize se budou konat každou adventní neděli od 17:30 na ČT1. Tradičně mají dobročinný účel, od svého vzniku podpořily na 120 neziskových organizací 217 miliony korun.

Jan Potměšil a Ester Janečková Foto: Česká televize
Adventní koncerty ČT budou opět moderovat Janečková a Potměšil

Výtěžek z jubilejního ročníku pomůže institucím provozujícím chráněné bydlení, výcvik asistenčních psů, centrum pro osoby s tělesným hendikepem a školu pro děti s kombinovaným postižením. Obvyklé čtyři adventní podvečery letos doplní také mimořádný pátý koncert.

Moderovat budou Jan Potměšil a Ester Janečková.

„Letošní ročník se kvůli koronavirové pandemii musí obejít bez diváků, kteří nám určitě budou při moderaci chybět. Věřím ale, že ti, co nás budou sledovat z televizních obrazovek, tuto změnu skoro ani nepocítí. Byla bych ráda, kdybychom jim zprostředkovali stejnou slavnostní atmosféru jako v minulých ročnících,“ řekla Ester Janečková ke koncertům, které pomohou potřebným.

Během nich se diváci Jedničky mohou těšit na vystoupení Anety Langerové, Marie Rottrové, Věry Martinové, Iva Kahánka, Jaroslava Svěceného nebo skupiny Hradišťan.

„Jubilejní ročník zahájí koncert 29. listopadu v Tereziánském sále Břevnovského kláštera na podporu společnosti Dolmen, provozující chráněné bydlení pro dospělé s mentálním postižením a poruchami autistického spektra v Libereckém a Karlovarském kraji. Následující neděli se rozezní Loreta pro společnost Pestrá zabývající se výcvikem asistenčních psů pro lidi s různými hendikepy a specifickými potřebami. Třetí koncert na Vyšehradě bude věnovaný pardubickému centru pro osoby s tělesným postižením Křižovatka a celou sbírku završí hudební podvečer v neděli 20. prosince v karlínském kostele Cyrila a Metoděje pro mateřskou a základní školu pro děti s kombinovaným postižením Smiling Crocodile,“ sdělila mluvčí ČT Karolina Blinková.

V sobotu 19. prosince od 20:15 hodin se koná mimořádný koncert v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Jeho výtěžek rozdělí Charita ČR mezi neúplné rodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků