Ilona Svobodová sice v seriálu Ulice strážila rodinný krb, ale v reálu to tak není. Obzvlášť na Vánoce. „Zavřu a zamknu doma ten nepořádek, zabalím dárky a lyže a odjedeme s rodinou do Rakouska,“ vyprávěla. „Všem to doporučuju, protože tam nekřičím, nejsem ve stresu, neuklízím, nevařím, lyžujeme, pak si zajdeme někam na večeři, rozdáme si dárky, dáme si dobré vínko a jsme spolu víc, než kdybychom byli v Praze,“ svěřila se.

Jejím dětem se takové svátky líbí. „I když už jim je sedmadvacet a jednadvacet, vždy si vyblokují čas a udělají si volno. V Rakousku zapomeneme na všechny zprávy i svátky a je to úžasné,“ dodala. „Jezdí bez partnerů, i když už jsou dospělí a žijí někde jinde, ale Vánoce a Velikonoce, kdy někam odcestujeme, pořád dodržují. Já vlastně celý život vydělávám na to, aby děti mohly cestovat, učit se jazyky a jezdit ven,“ dodala.

Jediný problém by mohla mít s domácím zvířectvem, protože má dva psy a tři kočky. Psy prý pohlídá její maminka a kočky se o sebe postarají samy. „Jsme téměř na samotě, takže mají otevřené okénko a nasypané misky, a mám pocit, že si to užívají. Když odjedeme, pozvou si tam okolní kocoury a nezapomenu na to, že když jsme se jednou vrátili, na gauči ležel jeden takový, krásný stříbrný a odmítal se hnout. Manžel říkal, že by ještě chybělo, aby si přepínal programy,“ zavzpomínala.