Hlavní obsah
Tomáš Martínek (Piráti) Foto: Česká pirátská strana

Tomáš Martínek

Tomáš Martínek je univerzitní lektor, podnikatel v on-line marketingu a bývalý zastupitel města Česká Lípa. Od října 2017 je poslancem. Je členem Pirátů.

Tomáš Martínek (Piráti) Foto: Česká pirátská strana
Tomáš Martínek

Martínek se narodil 23. ledna 1986. Studoval Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze, kde získal titul inženýra. Od roku 2010 zde působí jako doktorand oboru informační management. Prošel několika firmami, kde se věnoval převážně reklamě a marketingu. Od roku 2008 je podnikatelem v oboru internetového marketingu. Je majitelem agentury WebCesky.cz.

Angažuje se v aktivitách souvisejících s transparentností ve veřejné správě a ekonomií, převážně problematikou nezaměstnanosti, e-governmentu a otevřených měst. Podporuje projekty Otevřená města či OpenData. Věnoval se také výchově dětí v rámci ozdravných pobytů a skautingu.

V Pirátské straně působil už od roku 2012 jako registrovaný příznivec. Členem Pirátů je od roku 2017.

V komunálních volbách v roce 2014 byl zvolen zastupitelem města Česká Lípa. Tím byl až do prosince 2017. V roce 2016 kandidoval v krajských volbách do zastupitelstva Libereckého kraje, ale neuspěl.

V roce 2013 kandidoval jako nestraník za Piráty do Poslanecké sněmovny, ale neuspěl, protože strana nedostala dostatečný počet hlasů. V roce 2017 pak kandidoval do Sněmovny znovu a díky zisku 1 329 preferenčních hlasů se stal poslancem.

Podporuje elektronizaci veřejné správy, hlubší integraci EU související se zvyšující se životní úrovní lidí, průhledné hospodaření státu, snížení zdanění práce nebo legalizaci konopí.

Tomáš Martínek žije v České Lípě a kvůli práci poslance využívá také pracovní byt v Horoměřicích u Prahy. V současnosti žije s přítelkyní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků