Hlavní obsah
Tomáš Grulich Foto: Vít Šimánek, ČTK

Bývalý senátor Tomáš Grulich svého času dělal kastelána, v Senátu pak předsedal volební komisi. Vystudoval filozofickou fakultu a za ODS zasedal v zastupitelstvu Prahy.

Tomáš Grulich Foto: Vít Šimánek, ČTK
Tomáš Grulich

Absolvent oboru historie a etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se narodil v Praze roku 1951. Po studiích vystřídal řadu zaměstnání. Dělal kastelána v zámku Klášterec nad Ohří, etnografa v muzeu a pracoval rovněž v Národním muzeu. Později založil agenturu Public History, jež se zabývá vydavatelskou činností a výstavnictvím. Krom toho začal externě vyučovat na katedře politologie na Fakultě sociálních věd UK.

Založil společnost Tiskárna Flora, kde nějaký čas působil jako ředitel. V letech 1992 - 1994 byl radním Prahy 12, kam se později na čtyři roky opět vrátil. Zasedal v zastupitelstvu hlavního města Prahy. Tam předsedal výboru pro kulturu a ochranu památek. V zastupitelstvu Prahy 12 předsedal komisi kultury a vzdělávání.

V roce 2006 byl Grulich zvolen senátorem za ODS, o šest let později mandát obhájil. V roce 2018 už znovu nekandidoval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků