Hlavní obsah
Jiří Pospíšil st. Foto: René Volfík, ČTK

Jiří Pospíšil st.

Jako náměstek ministra obrany v devadesátých letech odpovídal za vznik Armády České republiky. Od roku 1996 do roku 2012 zasedal za ODS v Senátu.

Jiří Pospíšil st. Foto: René Volfík, ČTK
Jiří Pospíšil st.

Vystudovaný psycholog Jiří Pospíšil se narodil 9. května 1949 v Brně a vzdělání získal na tamní Masarykově univerzitě. Více jak třicet let žije v Českých Budějovicích, kde v letech 1977-1989 působil v krajské nemocnici.

V roce 1968 vstoupil na dobu devíti měsíců do KSČ. Byl zakladatelem Občanského fóra v Českých Budějovicích a podílel se také na vzniku ODS. V roce 1992 se stal náměstkem ministra obrany. V této funkci měl na starosti dělení federální armády a vytvoření armády nové. Skončil v roce 1995 a rok nato byl zvolen do Senátu, kde se mimo jiné spolupodílel na vytvoření jednacího řádu Senátu.

Senátorský mandát obhájil také v letech 2000 a 2006. Předsedal mandátovému a imunitnímu výboru a byl členem výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, Stálé komise Senátu pro ochranu soukromí a Stálé delegace Parlamentu České republiky do Meziparlamentní unie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků