Hlavní obsah

V Plzni se střetli fotbaloví fanoušci Česka a Kosova, zasahovat museli těžkooděnci

Asi dvacítka fandů české reprezentace podle svědků napadla příznivce rivalů. Bitku museli rozehnat těžkooděnci a policejní psi.

V Plzni se střetli fotbaloví fanoušci Česka a Kosova, zasahovat museli těžkooděnci

Do Plzně v průběhu dne přijeli fanoušci z celé České republiky. Nechyběli ani takzvaní hooligans například z ostravského Baníku, či brněnské Zbrojovky.

Na možné konflikty však byla plzeňská policie připravena. V ulicích dohlíželi na pořádek nejen místní policisté, ale v rámci opatření jim pomáhali také jejich kolegové z pořádkových jednotek Karlovarského a Jihočeského kraje. Z Prahy pak do Plzně dorazila jízdní policie. Celkově bylo v ulicích Plzně nasazeno několik stovek policistů.

Zatímco kosovští fanoušci se shromáždili již v podvečer u jednoho z plzeňských hotelů, kde byli ubytováni kosovští fotbaloví reprezentanti, čeští fanoušci se pohybovali po celém městě.

K incidentu mezi oběma tábory došlo ve Veleslavínově ulici. Přibližně dvacítka českých fanoušků tam podle svědků napadla své rivaly z Kosova.

"Před začátkem utkání evidujeme jednu událost, kdy došlo nedaleko hotelu k incidentu přibližně dvaceti fanoušků," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zasáhnout zde museli policejní těžkooděnci a psovodi. Policisté ulici uzavřeli a oba fanouškovské tábory obklíčili. Čeští fanoušci pak museli počkat, až policisté doprovodí kosovské fanoušky k hotelu, od kterého pak všichni kosovští vycházeli společně pochodem.

Případem se policisté i nadále zabývají. Budou muset mimo jiné zjistit, zda se fanoušci nedopustili nějakého trestného činu, nebo přestupku.

Pochod kosovských fanoušků pak policisté doprovodili až na stadion.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků