Hlavní obsah
 

Poslední rozloučení s Helenou Štáchovou

S loutkoherečkou, scenáristkou, režisérkou, dabérkou a ředitelkou pražského Divadla Spejbla a Hurvínka Helenou Štáchovou se přišly ve čtvrtek do strašnického krematoria v Praze naposledy rozloučit desítky lidí z řad veřejnosti, kolegů i rodiny.

 
Poslední rozloučení s Helenou Štáchovou

Štáchová zemřela v noci na středu 22. března ve věku 72 let po dlouhém boji s nemocí. Obřad začal ve 13 hodin ve velké obřadní síni.

Jménem kolegů z divadla i jeho příznivců poděkoval Štáchové šéf souboru populární loutkové scény Martin Klásek. „Byla jsi skvělá jevištní partnerka a kamarádka. Jediné, co bych si dovolil ti vytknout, je to, že jsi neuměla v divadle ani doma odpočívat. Budeme na tebe vzpomínat s úctou, láskou a vděčností,“ řekl.

Houslista Pavel Šporcl vystoupil na posledním rozloučení s loutkoherečkou a ředitelkou Divadla Spejbla a Hurvínka Helenou Štáchovou.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Pohřbu se zúčastnila i řada známých osobností z uměleckých kruhů. Mezi jinými například Eduard Hrubeš, Václav Postránecký, Ladislav Županič, Igor Šebo, Václav Hybš, Vladimír Suchánek, Gustav Oplustil, Vadim Petrov, Hana Křížková či Karel Weinlich. Smuteční obřad hudebně doprovodil známý český houslista Pavel Šporcl.

Zleva: Ladislav Županič a Václav Postránecký

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Helena Štáchová zasvětila svůj život pražskému Divadlu Spejbla a Hurvínka, kde propůjčila svůj hlas známým loutkám Máničce a Bábince.

Jitka Zelenková

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Kromě toho působila také v rozhlasu, v dabingu (Líza Simpsonová v televizním animovaném seriálu) a v televizi. Se svým manželem Milošem Kirschnerem natočila nesčetně gramofonových desek, kazet a CD. V této činnosti pokračovala s jeho nástupcem Martinem Kláskem. Byla autorkou knih, televizních scénářů i těch pro zvukové nosiče. Psala hry pro děti i dospělé, které se hrály doma i na zahraničních zájezdech. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků