Hlavní obsah
 

Policie v Plzeňském kraji zablokovala hranice pro pěší a cyklisty

Policie v Plzeňském kraji v pátek odpoledne zablokovala hraniční přechody pro pěší a cyklisty. Napříč cest postavila služební vozidla. Fyzicky tam ale policisté nehlídají. Policie již dříve v pátek sdělila, že v rámci opatření proti šíření koronaviru bude kontrolovat hraniční přechody Česka s Rakouskem a Německem, což potrvá pravděpodobně až do dubna.

 
Policie v Plzeňském kraji zablokovala hranice pro pěší a cyklisty

Policisté postavili vozidlo například na přechodu Rybník - Schwarzach na Domažlicku. Auto zůstalo přes celou šířku silničky u mostku přes hraniční potok a nedá se ani objet, ani obejít. Jednoduše se nelze v místě dostat ani přes potok, který je moc široký na to, aby se dal překročit nebo přeskočit.

Zatímco z české strany je nejbližší obec vzdálena pět kilometrů, na německé straně jsou první domy vzdálené od přechodu jen několik set metrů.

„Je to divné, ale nedá se nic dělat," řekl reportérovi Práva místní Němec, který u hranice venčil psa. „Normálně chodím přes přechod do lesa, ale teď tam raději nepůjdu. Nevím, jestli to není hlídané, a za to mi to nestojí," dodal.

Kontroly hranic začnou v pátek o půlnoci a zatím jsou nařízené do středy příštího týdne. Policisté ale předpokládají, že se ještě o 20 dní prodlouží. O situaci informoval v pátek policejní prezident Jan Švejdar.

Šéf policie očekává, že po uzavření hranic bude provoz minimální. Policisté mají k dispozici několik desítek tisíc respirátorů i desítek tisíc litrů dezinfekčních prostředků.

Vláda od pondělní půlnoci zavírá hranice České republiky. Do země se nedostanou cizinci bez trvalého nebo přechodného pobytu, Češi až na výjimky nebudou smět vycestovat do zahraničí. V pátek o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků