Štěpánek skončil ve třetím kole US Open kvůli zranění zad

NEW YORK

Radek Štěpánek skončil na US Open ve třetím kole. Český tenista zápas ukončil kvůli zranění zad ve druhém setu utkání s šestým nasazeným Australanem Lleytonem Hewittem. Štěpánek si v první sadě jen jednou udržel podání a za 23 minut prohrál 1:6. Ve druhém setu ztrácel už 0:3 a rozhodl se zápas ukončit. Nenastoupil ani do čtyřhry.

Ohňostroj nad Frýdkem-Místkem

Ještě v noci měl nastoupit spolu s Jiřím Novákem, s nímž obhajuje loňskou finálovou účast, k utkání druhého kola čtyřhry proti Nicolasi Lapenttimu z Ekvádoru a Felicianu Lopezovi ze Španělska. Avšak ani tento zápas mu zranění neumožnilo.

Novákovi se naopak na US Open stále daří. Ve druhém kole dvouhry porazil po dvou hodinách a třech minutách poprvé v kariéře Jana-Michaela Gambilla třikrát 6:4. Dnes ho čeká utkání o postup do osmifinále s turnajovou dvaadvacítkou Younesem El Aynaouim z Maroka. Duel by měl začít v 17:00 SELČ.

Čeští deblisté Martin Damm a Cyril Suk postoupili bez problémů do třetího kola. Osmý nasazený pár přehrál nizozemské duo Raemon Sluiter, Martin Verkerk dvakrát 6:4. Daniela Bedáňová se naopak s newyorským grandslamem definitivně rozloučila. Po vyřazení v prvním kole dvouhry dnes spolu s ukrajinskou partnerkou Jelenou Tatarkovovou skončila i ve čtyřhře. Ve druhém kole prohrály s pátým nasazeným rusko-australským párem Jelena Bovinová, Rennae Stubbsová 6:7, 1:6.

Výsledky:
Muži:
Dvouhra - 3. kolo: Hewitt (6-Austr.) - Štěpánek (ČR) 6:1, 3:0 skreč
Čtyřhra - 2. kolo: Damm, Suk (8-ČR) - Sluiter, Verkerk (Niz.) 6:4, 6:4, Prieto, Thomas (Arg./USA) - Pála, Koenig (ČR/JAR) 7:5, 4:6, 6:4.
Ženy:
Čtyřhra - 2. kolo: Bovinová, Stubbsová (5-Rus./Austr.) - Bedáňová, Tatarkovová (ČR/Ukr.) 7:6 (7:4), 6:1.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo: Huberová, Vízner (JAR/ČR) - Gagliardiová, Rikl (Švýc./ČR) 6:3, 6:2, Mijagiová, Suk (Jap./ČR) - Dokičová, Zimonjič (SČH) 5:7, 6:3, 7:6 (7:5)